NovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Skládání kostiček s příběhem v LEGO Bricktales

Hry s tématikou LEGO kostiček jsou tu s námi již pěknou řádku let. První větší hra celá z kostiček lega vyšla v roce 1997 a nesla název LEGO Island. Jednalo se o jednoduchou akční adventuru pro děti z prostředí, jak už název napovídá, ostrova. Ten byl celý poskládaný z těchto známých kostiček pro děti i dospělé. Od té doby se hry nesly v duchu známých značek ať už z dílny lega nebo například známých filmů.

Ovšem žádná z těchto her nám dosud nepřinesla ten pravý požitek ze skládání kostek na našich herních strojích. I když by se jedna drobná výjimka našla v podobě minimalistického LEGO Builder’s Journey. Titul, ale spíše působil jako takový experiment zda je o logické lego hry vůbec zájem. A vzhledem k nadpisu tohoto článku asi tušíte, že zájem o tenhle typ her je. Společnost LEGO Group tedy spojila své síly se dvěma herními studii, kterým logické hry nejsou cizí, aby stvořili plnohodnotný LEGO titul zaměřený na stavbu kostek do všemožných i nemožných vynálezů a strojů. Prvním studiem, které na LEGO Bricktales pracuje je Thunderful Games stojící za titulem The Gunk, který slavil úspěch na Xboxu a PC. Jejich posilou pak je studio ClockStone, známé především pro svou sérii her Bridge Constructor.

Ve hře se pak ujmeme role dosud nepojmenované postavy, která má za úkol navrátit slávu zábavnímu parku svého dědečka. Napříč LEGO Bricktales pak budeme potkávat zajímavé osobnosti a pomáhat jim v různorodých prostředích, které budou taktéž složené z kostiček lega.

Hra vyjde na PC a konzole v tomto roce a již nyní si můžete hru přidat do seznamu přání na Steamu.

Nezapomeňte také, že za pár dní vychází dlouho očekávané LEGO Star Wars: The Skywalker Saga.

Zdroj
Foto: ClockStone

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button