NovinkyTéma dne

Nejslavnější ženské herní charaktery

Svět videoher je mnohem rozmanitější, než si, člověk kolikrát uvědomuje. Jen si představte, že byste měli na papír napsat seznam videoher, co už máte dohrané. Ikdyž si myslíte, že už je máte všechny, tak si vzpomenete na další a další a pak ještě jednu. Pořád to je jen špička ledovce. Jako charaktery nám slouží muži, zvířata, roboti nebo dokonce i kytky. Ano Plants vs. zombies je moje srdcovka. Díky ní jsem přežil střední. Ale co třeba ženské herní charaktery? Já osobně, když si můžu vybrat, tak si holku nevyberu, ale někdy není na výběr. Pojďme se podívat možná na ty nejikoničtější ženské postavy, za které si dnes můžete zahrát.

Aloy (Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West)

Aloy je nalezenec z posvátné hory jenž je vychována mužem, který platil ve svém kmeni za vyhnance. Naučil ji jak přežít a jak bojovat. Aloy jednoho dne najde jeskyni a v ní zařízení, které ukazuje vize a ty může vidět pouze ona. Díky vizím se dozvěděla mnohem více, než by jí předal kdokoliv z jejího okolí. Nakonec se tedy musí vydat na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby našla způsob, jak zachránit svět před rozšiřující se nákazou v podobě krvelačných a divokých kovových monster.

Jill Valentine (Série Resident Evil)

Jill Valentine je členkou speciálních policejních jednotek ve měste Racoon City. V době vypuknutí virové epidemie, která mění lidi na zombie, zachovává chladnou hlavu a vždy má po ruce velkou ráži. Po zjištění pravdy o hrozných pokusech s virem se Jill rozhodne ukázat světu celou pravdu. Tím si však udělá mocné nepřátele a kromě chodících mrtvol jí jdou po krku i hlavouni ze společnosti Umbrella. Vytyčila si velmi nesnadný cíl – dostat Alberta Weskera, šíleného člena z vedení společnosti Umbrella, který stojí za těmi největšími zvěrstvy společnosti. Navíc spolu mají i osobní nevyřízené účty.

Sonya Blade (série Mortal Kombat)

Sonya je členkou speciálních jednotek a taky jednou z účastnic turnaje na život a na smrt. Brání Zemi před vpádem monster z jiného světa. Společně se svým parťákem Jacksonem Briggsem pronásledují muže jménem Kano a jeho organizaci Black Dragoons. Během jeho pronásledování se dostane právě na ostrov, kde probíhá turnaj rozhodující o osudu lidstva. Se svým nepřítelem musí ale i ten největší hrdina někdy spojit síly a tak se i přes sebezapření spojí s Kanem, aby přežila uvěznění v Jinosvětě. Po vysvobození se přidá ke speciálnímu týmu bojovníků na ochranu lidstva před invazí z jiné říše. Její boj neskončí, dokud nebude hrozba natrvalo zažehnána nebo dokud nevydechne naposledy.

Claire Farron alias Lightning (série Final Fantasy)

Nesmíme ani opomenout postavu z jedné z vůbec nejslavnějších herních sérií všech dob. Claire Farron, která je známá spíše pod přezdívkou Lightning, je protagonistkou Final Fantasy XIII. I přes svůj jemný zevnějšek je to drsná a velice tvrdá dívka, která se nezalekne ani těch největších bojů. Jejím největším a jediným cílem je zachránit svoji sestru, která se přidala k bytostem l’Cie a které Lightning nenávidí. Chtěla pověsit boj na hřebík, ale člověk míní a situace mění. Se skupinou bojovníků se tak nakonec vydává znovu do boje proti nepříteli a do toho musí řešit ještě osobní problémy se členy skupiny, které Lightning nemá vůbec v lásce. Hlavně budoucího manžela své sestry.

Lara Croft (série Tomb Raider)

Lara Croft se narodila do bohaté rodiny a dětství strávila v přepychu, kde se jí dostalo i toho nejlepšího vzdělání. Zjistila však, že jí více naplňuje horolezectví a jízda na koni. Už od mala jí zajímala archeologie a tak po dokončení střední školy požádala světově uznávaného archeologa, aby mohla na expedici vyrazit s ním. Ten ji přijal a vydali se spolu do Kambodže. Byla to pouze první z mnoha výprav, na které se Lara vydala a expedice se tak staly náplní jejího života. Na svých cestách se Lara nakonec setkává s různými lidmi, kteří ji mohou pomoci nebo ji naopak chtějí ustřelit hlavu. Mezí nejoblíbenější zbraně patří luk a dvě ikonické zbraně zavěšené u pasu. Je také výborná akrobatka a nebojí se ani pěstního souboje se silnějším nepřítelem.

Seznam ženských herních charakterů je samozřejmě dlouhý a pestrý, ale to bychom tu mohli být až do Vánoc. Doufám, že se vám můj výběr líbil a budu rád, když se vyjádříte v komentářích, jakou ženskou postavu máte ve světě videoher nejradši vy. A také se podívejte na výběr Top 10 hrdinů ze světa World of Warcraft. Určitě to stojí za to.

Zdroj
Foto: Core Design

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button