NovinkyPC

Cesta do hlubin hráčovy duše

Tak by se dala popsat minimalistická hra Dear Esther od studia The Chinese Room. Tento titul ve své době získal samé kladné ohlasy a není se čemu divit. Více než hru totiž Dear Esther připomíná spíše umělecké dílo, ve kterém se dá lehko ztratit.

Ovšem i zde se podepsal zub času. Přeci jenom poprvé vyšla v roce 2012 a od té doby se herní standardy ženou stále rychle kupředu. Proto v roce 2017 přišli autoři tohoto zajímavého titulu s remasterem nazvaným Dear Esther: Landmark Edition. V něm se hra přesunula ze Source enginu na engine Unity, což umožnilo autorům zlepšit celkový vizuál hry a tím i celou její atmosféru. Kromě toho se pak díky změně enginu dostal titul i na konzole.

Vylepšenou edici hry si pak do dnešních 16 hodin můžete zadarmo přidat do své knihovny na Steamu, kde vám zůstane už napořád. Ale předtím, než se do hraní pustíte, musím vás varovat. Dear Esther opravdu není pro každého a vyžaduje i trochu té trpělivosti, což by vzhledem k jeho délce (jeden průchod zabere asi hodinu) neměl být problém.

Foto: Steam
Zdroj
Foto: Steam

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button