KomiksNovinky

Winds of Numa Sera má být dalším nástupcem Pána prstenů

Fantasy série Winds of Numa Sera bude brzy dostupná všude a to díky Dark horse Comics. Nový epický středověký svět se konečně dostává na veřejnost. Tvůrcům, kteří stáli za crowdfundingovou kampaní se podařilo uzavřít kontrakt s jedním z nejslavnějších vydavatelů Dark horse, který má na starosti už tak dost unikátní spektrum. K Hellboyovi, Conanovi a Goonovi se relativně nedávno přidal i Zaklínač s komiksy jako třeba Blednoucí vzpomínky nebo Witch’s Lament.

Winds of Numa Sera je grafický román jehož příběh se odehrává ve světě Ethera a soustředí se kolem říše Numa Sera. V té nečekaně zemřel císař. Jeho jediné dítě Lelia má sice nárok na trůn, ale je to mladá dívenka, která se nedá považovat za silného vůdce. K tomu všemu, jsou tu nějaké ty nejasnosti uvnitř země a samozřejmě tlak zvenčí od jiných národů.  Příběh sleduje kromě následnice trůnu Lelie ještě další tři postavy. Válečníka jménem Sjorsja, baronovu dceru jménem Kelesandra a stájníka Krilla. Ten je pronásledován za zločin, který nespáchal.

Slovy tvůrce Morgana Rosenbluma: „Winds of Numa Sera je ten největší tvůrčí počin do jakého jsme se kdy pustili. Detaily, které byly použity při budování světa a vývoji postav pro tento příběh, jsou na úrovni Pána prstenů a Hry o trůny. A ano, plně si uvědomujeme závažnost tohoto prohlášení… Nenapsali jsme tento román, aby byl průměrný nebo prostě dobrý. Míříme s ním na Eisnera (myšleno Eisner Award) a opravdu věříme, že až vyjde, tak bude minimálně aspirovat na tuto cenu. Vytvořili jsme tyto postavy tak, aby byly známé a i přesto jedinečné.“

Oficiálně komiks vyjde u Dark Horse už v červnu 2022. Navíc pokud bude skutečně takový, jak tvůrci slibují, nepochybuji, že se dočkáme jeho překladu i u nás. Ostatně pokud vás zajímá víc, zkoukněte projekt na Kickstarteru a napište nám, jestli si myslíte, zda je skutečně možné, aby komiks konkuroval takovým velikánům jako je Pán Prstenů.

Zdroj
Foto: Winds of Numa Sera | Morgan Rosenblum

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button