NovinkyPS4PS5Soutěže

Remake Last of Us opět na obzoru

Víte jak je teď hrozně stylové dělat remake všech možných her? Podívejte se do minulosti na hry, které jsme hráli jako děcka a zkuste k nim v dnešní době najít remaster. Hustý co? Studia si nějak zvykla, že když plácnou na deset let starou hru hezčí grafiku, zaoblí textury a vydají si titul i na současnou generaci konzolí, tak jim to hráči spapají i s navijákem. No nemůžeme se tomu zase tolik divit, pořád to je byznys za obrovské peníze. A když už jsme u těch peněz, tak se pobavíme o Sony, respektive o Naughty Dog. Co se odehrálo se seuquelem Last of Us všichni víme, ale krátce po vydání druhého dílu se objevily spekulace o remake dílu prvního. Co je na tom pravdy?

Sony nabírá lidi, jedná se o Last of Us?

Internetoví zvědavci totiž narazili na nabídku práce, kterou vydalo samotné Sony. Tahle nabídka se objevila na redditu, a jak jinak, ihned zaujala řadu lidí. V nabídce se píše, že momentálně hledají lidi a nabízejí pracovní pozice pro vývojáře “with an appetite for high quality, 3rd person, action/adventure games.” Což bychom dokázali přeložit jako zaměření na vývoj 3D akční adventury ve vysoké kvalitě. Nabídku práce uveřejnilo Sony pod studiem Visual Arts. To už se osvědčilo během vývoje jiných her, které během let pod Sony vyšly.

Řeknete si, však to je jen nabídka práce a proč by to ksakru mělo jakýmkoliv způsobem evokovat remake prvního Last of Us? V detailech inzerátu se totiž uvádí, že hlavní zaměření vývoje bude implementace již existujících gameplay mechanik do moderního pojetí a frameworku. Dále se objevují zmínky o combatu na blízko i na dálku a další vylepšení pro již fungující prostředí a skripty.

Žádné oficiální potvrzení zatím nemáme

Důležité je si říct, že jde zatím jen o oficiální nabídku práce od Sony. Jak víme, mají pod sebou spoustu studií a pracují taky na spoustě titulů. Víme, že se můžeme těšit na PC porty Uncharted nebo třeba God of War. V žádném případě se nejedná o potvrzení vývoje remake Last of Us. Nicméně v souvislosti s původními náznaky na předělání hry z roku 2013 a s tím, že bychom se brzy měli dočkat také seriálového zpracování, se to může jevit jako legitimní leak a skutečně dostaneme možnost projít si seznamování Ellie a Joela ještě jednou a to hned na systému PlayStation 5 a PC. Jak byste se dívali na remake Last of Us? Nebo vám dostačuje remaster pro PS4?

Otázka pro účast v Adventní soutěži o hodnotné ceny!

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button