NovinkyPCVR

The Shore – Lovecraft záležitostí není nikdy dost!

Většinou tyhle walking simulator horrory nemám moc v lásce. Hráč jen prochází prostředím, které je stvořené k strašení, je plné děsu, je plné nebezpečí a nejlépe dostane do ruky akorát telefon s vybitou baterkou. Samozřejmě je postava ještě naprostý pacifista pracující v továrně na radost. Jakmile se do toho však namočí Lovecraft, to je úplně jiná! The Shore od vývojářů z Ares Dragonis najíždí na přesně tuhle notu. Inspirovat se nočními můrami známého a oblíbeného umělce snad nemůže dopadnout špatně. Nebo ano? To už se brzy dozvíme!

Prvně si přiblížíme příběh. Hráč se dostane na zdánlivě opuštěný ostrov při pátrání po své ztracené dceři. Jak brzy zjistí, ostrov není úplně opuštěný. Obývají ho zvláštní bytosti, či entity, inspirované díly již zmíněného Lovecrafta. Vývojáři slibují pohlcující atmosférický zážitek, děsivé chapadlovité Cthulhu záležitosti, ohromující zapeklité hádanky. Co jiného taky mají slibovat? Osobně jsem vůči podobným slibům hodně skeptický a opatrný. Cílem celé hry je samozřejmě najít svou ztracenou dceru, odhalit tajemství tajemného ostrova a vedle toho tak nějak přežít. Dle traileru soudím, že tentokrát bude mít hráč možnost se i bránit. Pochybuju, že to však bude moc často.

Vývojáři na svůj projektu vybrali finance pomocí crowdfundingu, zvolili však cestu méně známého portálu jménem Ulule. Sice se jim podařilo vybrat požadovanou částku, přepálili ji však pouze o 20 tisíc. Což není moc vzhledem k tomu, o kolik jsou schopní fanoušci přepálit projekty například na Kickstarteru. Každopádně držíme vývojářům palce a uvidíme, jak celý jejich projekt dopadne. Trailer zatím nevypadá vůbec špatně. The Shore vychází 19. února 2022 a to pouze na platformě Steam. Už se bojíte? Měli by jste!

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button