NovinkyPCPS4PS5RecenzeXbox OneXbox Series X

S Kimetsu no Yaiba The Hinokami Chronicles budete spokojeni

Krásně animovaná cutscéna plná barev se pomalu chýlí ke konci a já se připravuji na boj o život. Souboje jsou zde brutální a frenetické, náš hrdina Tanjiro Kamado si vyměňuje rány s agresivním démonem pomocí mého gamepadu a když vidím, že se protivník chystá na útok udělám úkrok do boku. Démon se tak musí otočit čelem ke mě, ale než to zvládne je už pozdě. Udeřím ho Tanjirovou desátou katou Constant Flux ve formě vodního draka. Spustí se epická a uspokojující scéna ve které se můj protivník vypaří jako mnoho démonů před ním. Tohle je Kimetsu no Yaiba The Hinokami Chronicles!

Kimetsu no Yaiba The Hinokami Chronicles je stejně tak grandiózní, jak i jeho název napovídá. Vypráví příběh ve kterém se lidé setkávají na denní bázi s nadpřirozenem ve formě děsivých a smrtících démonů. Příběh o mladém Tanjirovi, který chce zachránit svou sestru Nezuko, jenž byla proměněna na démona a zároveň se pomstít za smrt svých sourozenců a matky. Ti kdo znají anime či manga předlohu nepotřebují žádné připomenutí toho o čem Kimetsu no Yaiba vlastně je. Co se týče nováčků pokusím se vyhnout všem spoilerům. Ale upozorním vás, že tento svět je krutý a plný smrti a utrpení.

Hlavní příběh The Hinokami Chronicles je rozdělen na jednotlivé kapitoly. Každá z nich vám nabídne řadu soubojů, ale i nádherných filmečků spolu s úžasně propracovaným světem. Souboje probíhají v arénách a jsou většinou zaměřené na boj 1vs1. Během soubojů se můžete pohybovat kamkoliv chcete a využít tak jakéhokoliv úhlu k tomu, abyste porazili svého nepřítele. K dispozici máte sérii lehkých útoků v kombinaci s jutsu technikami. Ty se následně rozšiřují do mocných speciálních útoků a způsobují masivní poškození – o tom, že vypadají naprosto skvěle asi nemusím ani mluvit.

Hra ale není ani zdaleka jen o útočení. Budete se muset bránit, uhýbat a to hlavně pokud chcete získat i vyšší rank. To jak dobře hrajete totiž ovlivní výsledné hodnocení zápasu. S je již tradičně to nejprestižnější ohodnocení a budete se muset zatraceně ohánět, abyste na něj dosáhli. Velký vliv má to jak účinný je váš styl boje, ale i to kolik úderů vás zasáhne. Kimetsu no Yaiba je vlastně hodně podobné Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm hrám, za kterými stojí stejné studio CyberConnect2. Ve skutečnosti mi většina The Hinokami Chronicles připomíná hry ze světa Naruta a jeho přátel. Fonty, obrazovky menu, obrazovka profilu atd. To samozřejmě neznamená, že je to špatně. Hry z univerza Naruta naprosto miluju a to už od prvních dílů. Je to hlavně díky perfektnímu bojovému systému, kdy je lehké se ho naučit, ale ihned v něm poznáte i mistry. Kompletní ovládnutí ovládání totiž vyžaduje rytmus, rychlé reflexy, ale i praxi. A ano můžete říct, že to je u spousty her, jenže tady je to navíc v kombinaci s úžasným příběhem a právě proto, to stojí za to.

I přesto, že je Kimetsu no Yaiba hodně podobné ostatním hrám od CyberConnect2, hraje se jako úplně jiný projekt. Může za to naprosto odlišný a skvěle propracovaný svět. Pokud jste fanoušky předlohy stojí ta hra za každou minutu vašeho času. Přináší totiž postavy které tak dobře znáte s perfektní přesností a vy tak cítíte, že jste součástí příběhu. Jestli je pro vás předloha velkou neznámou, jsou mnohem lepší způsoby jak se s postavami sblížit než samotná hra. Nechápejte mě špatně, ale tyhle hry jsou dělány hlavně pro fanoušky daného univerza a stejně jako u Naruta, nebo Dragon Ball Z: Kakarot si je prostě o to více užijete. Pro náhodné hráče totiž není “zrychlené” vyprávění příběhu tak zajímavé a tudíž ke hře nepřilnou ani zdaleka tak, jako znalci předlohy.

Herní svět The Hinokami Chronicles nabízí krásné, ale zároveň ne tak pohlcující prostředí jenž má své chyby. Najdete zde NPC s kterými si můžete promluvit, side questy, ale nic z toho vás dostatečně nevtáhne. Vždy je naprosto jasné kam byste měli zamířit a nemůže za to směrová značka… Když začne souboj jste navíc teleportování do arény a i když to vypadá stejně jako mapa kterou jste právě procházeli nabídne vám mnohem více. A to je jeden z problémů. Otevřený svět prostě nepůsobí ani zdaleka tak propracovaně jako samotné arény a to narušuje pocit vtáhnutí do hry. Například když dorazíte do Asakusy, čeká na vás nádherné prostředí plné světel a života. Ulice jsou plné lidí a na každém rohu je nějaká ulička. Problém je, že to ve výsledku začne působit velmi rychle fádním dojmem. NPC nenabízí zrovna záživné dialogy a tišší uličky jsou prakticky holé a nic v nich nenajdete. Živější svět najdete i v Scarlet Nexus.

Kimetsu no Yaiba The Hinokami Chronicles je ale hlavně bojovkou. A v tomhle směru není hře moc co vytknout. Každý souboj proti NPC či hráčům v online multiplayeru jsem si užil na maximum a to i díky tomu, že jsem hru testoval chvíli po vydání. Pokud jste fanoušky předlohy nabídne vám hra neuvěřitelně mnoho. A pokud jste nováčkem v žánru nemusíte zoufat, minimálně souboje si užijete také.

Verdikt

Grafika - 85%
Hratelnost - 83%
Příběh - 89%
Hudba a zvuk - 80%

84%

Naše skóre

Kimetsu no Yaiba The Hinokami Chronicles přináší všemi oblíbený svět do herní podoby tak věrně jak to jen dokáže. Pokud zkousnete lehce neimerzní prostředí otevřeného světa, užijete si hodiny zábavy v dokonalých soubojích! Pro fanoušky jasná volba, neznalcům předlohy doporučuji nejprve kouknout na anime.

User Rating: 0.15 ( 2 votes)

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button