NovinkyPCXbox OneXbox Series X

Starfield hlavním důvodem proč nemáme další díl Elder Scrolls

Letošní konference E3 byla především pro Microsoft největší událost roku. Ty největší oznámení co jsme dostali se odehrály právě na jejich stage během jejich konference. Jednou z vůbec nejočekávanějších her se stal Starfield. Po 25 letech tady máme totiž úplně novou IP od vývojářů Skyrim nebo Fallout 4. A jak se ukazuje, Starfield se stal hlavním důvodem, proč další díl Elder Scrolls je zatím v propadlišti vývojářských studií.

Todd Howard prozradil proč má Starfield prioritu

Hlavní tvář studia BethesdaTodd Howard byl hostem v rozhovoru serveru IGN. Během takhle obsáhlého rozhovoru probírali nejrůznější detaily a podrobnosti o tom co se ve studiu Bethesda momentálně děje. A tak došlo i na diskuzi ohledně hry Starfield nebo dalšího dílu Elder Scrolls. Todd Howard má rád pozornost, to už víme. V rozhovoru nejdříve prozradil, že rozhodně neplánovali tak extrémně dlouhou pauzu mezi vydáním Skyrimu v roce 2015 a uvedení nového universa pro rok 2022. Uznal, že se udály situace, které nebyly ideální a rád by se vrátil zpět.

Už dlouhou dobu jsme chtěli udělat hru jako bude Starfield. Chtěli jsme udělat novou hru, která se bude odehrávat ve vesmíru. Pokud se vrátím v čase do roku 2015. Tehdy jsme měli pocit, že když nezačneme dělat Starfield hned tak ho neuděláme nikdy. Todd Howard

Vydání dalšího Elder Scrolls je v nedohlednu

Studio Bethesda tak potvrdilo, že upřednostnili vývoj úplně nové hry v novém universu před zavedenou sérií. Tímto krokem se tak odsoudil vývoj Elder Scrolls prakticky na neurčito. V létě jsme dostali vyjádření, že se nový díl ES nachází ve fázi designování. Taky víme, že obě hry jsou vyvíjené na novém Creation enginu, což slibuje masivní skok oproti hrám co od Bethesdy momentálně máme. Starfield nám oficiálně vychází 11. listopadu 2022 exkluzivně pro Xbox Series X/S a PC. Zároveň bude v den vydání dostupný v rámci předplatného Xbox Game Pas. Kdy se dočkáme alespoň krátkých novinek o novém Elder Scrolls se můžeme jen dohadovat. Snad nám Todd zase jednou něco přinese. A nebude to lednička…

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button