HryNovinkyXbox OneXbox Series X

Forza Horizon 5 je největší hit letošního podzimu

Za poslední 3 měsíce máme za sebou už řadu velkých releasů. Dočkali jsme se například nového Life is Strange, vyšel Deathloop, představila se nám Kena: Bridge of Spirits, další díl Far Cry, Metroid Dread nebo Riders of Republic. Her za letošní podzim vyšlo víc než dost. Až na začátku listopadu jsme se ale dočkali toho největšího hitu. Forza Horizon 5 měla před sebou velké očekávání. Čtvrtý díl měl na Xboxu skutečný úspěch ale další díl pro next-gen konzole to měl při vydání skutečně těžké. Jak se zdá, povedlo se to lépe, než mohl čekat samotný Microsoft.

Forza Horizon 5 je už nyní 3x hranější než čtvrtý díl

Nový díl závodní arkády Forza Horizon 5 vyšel 5. listopadu pro platící hráče, kteří byli ochotni za svou oblíbenou sérii vysolit skoro 3 000 korun. Pro ty z nás, kteří mají rádi své bankovní účty, hra vyšla 9. listopadu v rámci předplatného Xbox Game Pass. Na twitterovém účtu Philla Spencera se dnes objevil tweet, kde Phil zmiňuje enormní úspěch jejich posledního releasu. Jak se zdá, překvapilo to i samotný Microsoft. Forza Horizon 5 je už dnes 3x více hranější než byla Forza Horizon 4 při jejím vlastním releasu. V největším peaku měla hra 4,5 milionu aktivních hráčů. To je insane!

Prozatím největší release éry Xboxu Series

Asi se ani nemůžeme divit faktu, že se tímto milníkem stává Forza Horizon 5 prozatím největším releasem celé next-gen éry Microsoftu. Můžeme zatím jen obdivovat práci, kterou do hry vložili a pogratulovat jim k takovému velkému úspěchu. Na druhou stranu je tady ale zdvižený ukazováček pro celou Forzu. Všichni víme jak vystřelil New World po vlastním releasu a taky jak hra upadla a přišla o své hráče. Navíc jsme zvědaví jaký úspěch přinese dlouho očekáváné Halo nebo chystaný Starfield. Pro teď ale má Xbox Series S/X nového krále.

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button