HryNovinkyPC

Lost Ark – RPG, RPG, RPG! MMO ARPG?

Izometrické RPG, další. Fajn, je to ozkoušený a zábavný styl her. Nejspíš není tak složitý na vývoj, jako open world RPG z třetí osoby a pokud se brnkne na správnou strunu hráčů, úspěch v podobě hromady fanoušků a tím i hromady peněz je zaručený. My, hráči, jsme však pěkný svině a dokážeme být přehnaně kritický. Pokud nás titul nezaujme, sejmeme ho ze stolu a už si na něj nikdy nevzpomeneme. Vývojáři ze Smilegate RPG pod vydavatelem Amazon (ano!) to moc dobře vědí. Lost Ark je neuvěřitelně fascinující jízdou. Titul má potencionál, že se bude hrát ještě dlouho po jeho vydání.

Co nás má zaujmout tentokrát?

Příběh nejspíš neudělá zrovna díru do světa. Bardi vypráví o válce s démony, která končí porážkou démona Kazerose pomocí relikvie zvané Archa. Démoni se však vrátili a hodlají se mstít. Hrdinové z Arkesie musí najít sílu ztracené archy a znovu se démonům postavit! Podobné příběhy už jsme tu měli a upřímně, kdo má furt vymýšlet něco nového. Pokud je zpracování kvalitní, i klišé může být neskutečně zábavné. Lost Ark mě zatím přesvědčil, že vykročil tou správnou nohou. Grafické zpracování je nádherné, na titulu je sice vidět silný asijských rukopis, svět je však radost prozkoumávat a soubojový systém? Ten je až brutálně zábavný! Efekty lítají na všechny strany, spousta ran, úderů, schopností, PvP v tomto stylu bude radost jen sledovat, natož se ho účastnit!

Lost Ark je klasickou MMO hrou. Titul nás provede základním příběhem, který částečně slouží jako tutoriál a úvod do hry, aby nám hned poté otevřel hlavní část hry. Čeká nás klasické PvE, PvP, raidy v dunheonech, solo hraní, ale i hraní v partě, k dispozici máme dokonce vlastní ostrov s tvrzí, o kterou se musíme starat. Vývojáři nás jednoduše zasypávají obsahem. Na výběr máme také několik klasických hratelných tříd, které se následně liší stylem boje. Nechybí ani fashion šílenství, klasické pětimetrové meče a nereálně robustní brnění pro muže, na druhé straně plátové bikiny pro ženy! Už se těším na ta obvinění ze sexismu z řad LGBT komunity.

Kdy můžeme naskočit?

Lost Ark má extrémně kladné ohlasy, už teď se kolem ní tvoří silná komunita hráčů, kteří se nemohou dočkat vydání plné verze hry. Vývojáři zatím spustili pár beta testů, záznamy můžete nalézt na YouTube i na kanálech českých streamerů. Plná verze hry se k nám dostane až 31. Března 2022. Myslíte si, že je na co se těšit? Nebo je hype přehnaný? Osobně jsem na titul opravdu zvědavý, protože zatím vypadá famózně.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button