Novinky

Olija přichází na PC a konzole již v lednu!

Rozbouřené moře, stíny ve vodě, ztroskotání. To je začátek nezapomenutelného dobrodružství v několika slovech. Japonské indie studio Skeleton Crew a vydavatelství videoher Devolver Digital dnes s potěšením ohlásilo, že jejich kouzelná akční fantasy hra Olija přichází na PC a konzole již v lednu!

Olija je vlastně taková one man show hlavního vývojáře Thomase Olssona ze Skeleton Crew. Plošinovka, inspirovaná žánrem swashbuckler* a klasikou jako je Prince of Persia nebo Another World měla spatřit světlo světa již v tomto roce. Bohužel, stejně jako spousta dalších děl, byl její release opožděn díky zombie rouškové apokalypse.

*Wikipedie definuje žánr swashbuckler jako žánr evropské dobrodružné literatury, který se zaměřuje na hlavního protagonistu/hrdinu, který je zručný v šermu, akrobacii, lstivosti a takových těch rytířských věcech…

Dobře, wikipedii jsem upravila do lidštiny.

Olija je hra o Faradayově výpravě. Ztroskotáte a zůstanete uvězněni v tajemné zemi Terraphage. Vyzbrojeni legendární harpunou se spolu s dalšími trosečníky snažíte tuhle nepřátelskou zemi opustit a vrátit se do své vlasti.

Díky dobrodružnému průzkumu, vyprávění a souboji budete objevovat podivný svět a jeho obyvatele. Postupem času se dostanete také k záhadné dámě jménem Olija.

Rozhodně doporučuju mrknout na oficiální stránky hry, které mě osobně zaujaly svou video vizáží!

Koukni: https://olija.com/

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button