KnihyKomiksNovinkyTéma dne

Na nové antologii Batman: Svět se podíleli čeští autoři

Předevčírem proběhl na pobočce Knihy Dobrovský na Pankráci v Praze ve spolupráci s Nakladatelstvím Crew křest nové komiksové antologie Batman: Svět následovaný autogramiádou. Zúčastnili se jí její čeští spoluautoři, spisovatel Štěpán Kopřiva a komiksový kreslíř a ilustrátor Michal Suchánek, kteří spolu vytvořili povídku Rudá masa.

Batman na cestách

Batman: Svět shromažďuje příběhy o Batmanovi ze 14 zemí. Mezi nimi je kromě České republiky také např. Japonsko, USA, Francie, Brazílie a další. V každé z těchto zemí bude Temný rytíř řešit lokální případ. V Praze se dostane do křížku s komunisty a zejména zákeřným Františkem Kahudou, „bolševickým čarodějem“. Toho tvůrci vytvořili na motivy skutečné postavy výzkumníka, který se v ČSSR snažil sestavit psychokinetické zbraně. I když v reálu s tímto výzkumem komunisté příliš nepochodili, ve světě komiksů dají tyto zbraně Batmanovi pořádně zabrat.

Stačilo přitom málo a tohohle zajímavého příběhu a vlastně celé sbírky bychom se málem ani nedočkali. Tvůrci povídky totiž odhalili, že DC Comics původně chtělo udělat antologii o Aquamanovi. Aquaman je sice zajímavý hrdina, ale řekněme si na rovinu, na Lipně by nevypadal tak impozantně jako v oceánu.

Během křtu Štěpán Kopřiva prozradil, že chystá někdy příští rok na pomezí února a března vydat novou knihu s názvem 101 minut. Bude se jednat o katastrofický thriller, který čtenáře zavede do hlubin metra. Podle slov autora půjde o superrealistické dílo, po jehož přečtení se nám nebude chtít jezdit metrem.

Kreslíř Michal Suchánek pro změnu návštěvníky zval na výstavu svých děl, která je součástí postapokalyptického festivalu Future Gate. Tu budete moci navštívit po celou dobu festivalu.

Vzhledem k vydání sbírky a také blížícího se Batmanova výročí připadající na 18. 9. (Batman Day) bude na eshopu Nakladatelství Crew probíhat slevová akce. Všechny komiksy s Batmanem budou s 30% slevou. Akce bude probíhat od 17. do 30. září. Na vybraných prodejnách v síti Knihy Dobrovský momentálně probíhá slevová akce ve stejné výši a to také do 30. září.

Pokud s koupí sbírky Batman: Svět přece jen váháte, tak si počkejte na naši recenzi, která vyjde koncem tohoto týdne. Teď jsme ještě plni dojmů, které potřebují zpracovat. Takže si rozhodně počkejte na podrobné hodnocení!

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button