NovinkyPC

Měsíc od vydání přichází New World o své hráče

New World – nové MMORPG, které se samozvaně přihlásilo o vyzyvatele World of Warcraft a jmenovalo se do role nejlepšího MMORPG naší doby. Svůj epický launch si odbylo 28. září a na pár dnů či týdnů se stalo nejstreamovanější hrou na platformě Twitch a v herních komunitách se probírali všemožné buildy, mechaniky a především grind, který hra nabízí. Dnes je to něco málo přes měsíc co nám hra vyšla. Vypadá to, že Amazonu hra neběží jak by si asi Jeff Bezos chtěl představovat.

Pokles hráčů se dá vždy očekávat

Nebudeme příliš přísní a přiznejme si, že hry po vydání vždy ztrácení většinovou část své herní základny. Každý z nás to zná. Hru si vyzkoušíš, zahraješ si pár hodin a zjistíš, jestli ti stojí za to utopit v ní celé mládí, nebo jdeš dál. Navíc New World ukazoval hodně slibný začátek. Player count se jim po launchi vyšplhal na 650 000 hráčů a stoupalo to jako Jeffova peněženka, kdy se dostali až na 900 000 aktivních hráčů. Jenže nějaký ten čas uběhl, grindování začalo hráče opět nudit a hra začala pomalu klesat.

New World ztratilo půl milionu hráčů během jediného měsíce

Dneska, na začátku listopadu Amazon vyšel na světlo s tím, že hra během měsíce října přišla až o 500 000 hráčů ze své aktivní komunity. Podle toho co ukazají takové SteamCharts se může zdát, že hráčům nejvíce vadí všemožné bugy, které se ještě nepodařilo opravit. V závěsu je pak přehnaná čekací doba na připojení na server. Momentálně se dá odrážet od čísla 398 000 aktivní hráčů a zdá se, že se jim číslo alespoň trošku stabilizovalo. Takový drop by neudělal dobře ani investorům do Bitcoinu natož Jeffu Bezosovi. Toho moc nechtějme rozčilovat.

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button