AnimeNovinky

Fairy tail se vrátí na splnění 100letého úkolu i v animované podobě

Určitě si pamatujete Fairy tail, šílené šónen anime, kde se v žádném případě nemusíte bát o život jakékoliv postavy. Jasně napovídá tomu i samotný název, ale přeci jen i v hrdinském příběhu musí nějaká ta postava zemřít, aby posunula děj. Nikdy tomu tak ale nebylo ve Fairy Tailu, tam prostě ne a je jedno jestli měla milion zranění, byla odsunuta do jiné dimenze nebo z ní nezbylo vůbec nic.

Každopádně toto anime mělo jednu ohromnou přednost. Dokonalou hudbu, která zdobila každou epizodu, která kdy vyšla. Už jenom kvůli ní (když už ne kvůli příběhu) na anime stálo za to koukat. Samozřejmě animace a epické boje tu byly také, ale ta hudba vám utkvěla v paměti v jakémkoliv případě.

Proč vlastně proč?

Fairy tail skončil s mangou i anime už před pár lety, dočkali jsme se samozřejmě happy endu, kde jsme se pak jenom mohli domýšlet co se s oblíbenými hrdiny stalo. Navíc autor začal vydávat svou novinku Edens Zero, což je prakticky vykrádačka Fairy tailu včetně podob hlavních postav, ale to je na delší povídání. Edens ale nikdy neměl takovou popularitu, tak jak se vrátit? Ano máme zde opět Fairy tail a jeho hrdinové se nyní vrací ke splnění tzv. 100 letého úkolu, tedy úkolu, který nikdo nesplnil už více než 100 let.

Natsu, Erza, Gray, Wendy a Happy se tak vrací ještě na jeden příběh a skutečně doufejme, že poslední. Nyní totiž musí porazit hrozbu horší než je legendární lovec draků Acnologia a bůh smrti Zeref. Kdo ale může být takovou hrozbou? Přeci další draci. A to ne ledajací, rovnou dračí bohové, které ze stále nevysvětleného důvodu přežili Acnologiino řádění. Manga má za sebou více než 80 kapitol a co vám budu říkat bez spoilerů, je to stále to samé a nepřekvapivé dokola, každopádně už jenom kvůli té hudbě se vážně vyplatí se k anime zase vrátit.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button