Novinky

MMO Novinky #5 – Zaměstnanecké změny | Novinka

Jaké zprávy vám dnes přináší MMO Novinky #5? Další týden je za námi a přinesl s sebou několik podstatných zpráv. O některých už jsme se zmiňovali, jiné jsou zbrusu nové, některé potěší, jiné zarmoutí. Takový je holt život a nezbývá nám nic jiného než to překousnout a jít dál. Tak se pojďme podívat, co se za poslední týden stalo nového a jak nás to ovlivní.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Tuque Games, dceřiná společnost Wizards of the Coast, nedávno odhalila toto nové ARPG (action role-playing game), které se odehrává ve světe Zapomenutých říší (Forgotten Realms). Až čtyři hráči se budou moci postavit legendárním monstrům v real-time soubojích. Kdo jiný je schopný zastavit zlé síly, které hrozí zničit svět Icewind Dale? Celkem budou na výběr čtyři hrdinové, každý s jiným herním stylem a upravitelnou sadou schopností. Hra bude obsahovat ikonická monstra z původní DnD hry i z některých jí inspirovaných. Datum vydání je nyní ustanoven na 22. června tohoto roku a hra bude dostupná na Steamu, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Activision Blizzard

Zaměstnanci Activision Blizzard zažili další kolo propouštění, které se týká hlavně oddělené e-sportu a live events. Podle Bloombergu byla propuštěna 2 % zaměstnanců, což je něco kolem 190 lidí. Propuštění je součástí plánu společnosti odklonit se od live eventů, které díky pandemii prakticky neexistovaly. Propuštění dostanou 90 dní odstupného, zdravotní benefity na rok (což se v Americe rozhodně hodí), pomoc s hledáním práce a dárkový poukaz na 200 dolarů na battle.net. Ano, dárkový poukaz na služby vašeho nyní už bývalého zaměstnavatele vždy potěší. Vzpomínám si, jakou radost jsem měla z poukazu na 500 Kč do KFC. Snad všichni propuštění brzy naleznou práci. Podrobnější článek najdete zde.

Runescape

Jagex v současné době stále řeší problém s přihlašováním, více o jejich nynějším postupu se můžete dočíst v samostatném článku. V tomto článku vás chceme informovat o veselejší události. Ve spolupráci s Dark Horse Books vyjde knihu o prvních dvaceti letech Runescape pod názvem Runescape: The First 20 years – An Illustrated History. Kniha nám zprostředkuje pohled do zákulisí skrze rozhovory s vývojáři a designery a bude doplněna velkým množstvím ilustrací a artworků. No, k 15 letům jsme dostali dokument a nyní knihu. Datum vydání je zatím plánováno na podzim. Ach jo, tak to si ještě chvíli počkám.

Tak to byly MMO Novinky #5. Osobně doufám, že propuštění zaměstnanci najdou brzy novou a lepší práci. Přeju jim hodně štěstí.

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Back to top button