PCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

FIFA 22 je oficiálně venku a přináší citelné změny

Letošní podzim nám začal chrlit jednu herní pecku za druhou. Pro sportovní nadšence je taky konečně zajímavá sezóna a fotbaloví fanatici tady mají hned dvě hry. Jedna z japonského studia Konami letos volí jiný model, FIFA 22 zase sází na ověřené herní módy a především jejich Fifa Ultimate Team je v plném proudu. A protože nedočkavci hrají ultimátní edici hry už od 27. září, je na čase podívat se co nová FIFA 22 vlastně přináší.

FIFA 22 a online content

Poslední ročníky by se mohlo zdát, že série FIFA se dala plně online cestou. Nějaké znatelné vylepšení ofline kariérních režimů se nedá prakticky dohledat. Zato nejhranější online režim – tedy FUT nabízí rok co rok nějaké menší i větší změny. Pro letošní ročník FIFA 22 si EA připravilo plně nový progres systém, aby tak ještě více podpořili grinding během čekání na typickou víkendovou ligu. Do hry opět přibyly nové kartičky slavných hráčů a legend a hlavně, hra z vás vycucá i poslední zbytky úspor na ty oslnivé balíčky, ze kterých vám stejně nic kloudného nepadne.

Hra doznala citelného zpomalení

Hlavní změny by ale hráči měli v letošním ročníku pocítit hlavně během hraní. Z bláznivých úniků a nesmyslných střel a gólu, se EA rozhodlo trošku ubrat na plynu. Hra celkově letos působí pomalejším dojmem a člověk tak dostává pocit, že má hru zase trošku pod kontrolou. Začínají se nám ozývat hlasy, že taktiky či kličky, které zaručeně fungovaly v loňském roce, letos nejsou vůbec důležité a postupná kombinace je hráčům platnější než vykouzlit s nohou za krkem nějaký překrásný gól. Navíc se do hry dostávají hráči, kteří vždy byli na druhé koleji. Už nestačí jen rychlý sprint a hbitá otočka s míčem. Důležitým faktorem se stává síla hráče, jeho přesnost a výdrž. Vypadá to, že FIFA 22 se vydává směrem rozumného a přívětivého fotbalu i pro hráče, kteří do hry vstoupili poprvé. Tak co, který z fotbalů letos vyzkoušíte vy? Jdete opět do FUT nebo vyzkoušíte free-to-play eFootball 2022?

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button