HryNovinkyOldschoolPC

Forgive me Father. Masakr v retro stylu

Retro střílečky se v poslední době stávají trendem. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto žánru, přehlédnout byste rozhodně neměli novinku jménem Forgive me Father, hororovou retro komiksovou gore střílečku inspirovanou Lovecraftem. No nezní to nádherně? Hordy chapadlových Cthulhu monster bude hráč masakrovat v krvavé lázni pomocí klasických palných zbraní, ale třeba i magickým koštětem nebo krucifixem. Jako jediný příčetný se vydáte na pouť za hledáním odpovědí. Dokážete přežít?

Forgive me Father si momentálně můžete na Steamu přidat jen do svého wish listu. Hra bude k dostání 26. října tohoto roku, ale pouze ve formě předběžného přístupu. Vývojáři však plánují free demo od 1. do 7. října, kde můžete novinku náležitě otestovat a zvážit, zda stojí za váš čas a investici.

Nutno podotknout, že hra vypadá opravdu lákavě. Na retro komiksovou stylizaci se příjemně kouká, hra hýří barvami, přesto zůstává náležitě temná a hororová. Proti hráči se postaví řada variabilních protivníků, od různých zombie po opravdová Cthulhu monstra. Jelikož se jedná o komiksovou stylizaci, občas na nás vybafne nějaké to “boom” nebo “splash” či přímo “headshot”. Chybět nebude ani různorodé prostředí, vidět jsme mohli venkovní i vnitřní lokace – nemocnice, kostel či městskou zástavbu.

Pocit ze střelby se zdá uspokojivý, protivníci se rozprskávají všude kolem za pomocí široké palety tradičních, i netradičních zbraní. Lovecraft stylizace je pomyslná třešnička na dortu. Vývojáři naznačují dokonce jakousi mechaniku zdravého rozumu, kdy hráčova postava získá nové vlastnosti se stoupající hladinou šílenství. Pokud vás novinka zaujala, nezbývá než si počkat na free demo a ponořit se do světa šílenství a chapadel, do světa inspirovaného nejhoršími nočními můrami H.P. Lovecrafta.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button