Novinky

EA dostalo povolení k nákupu Codemasters! | Novinka

EA se opět v brzké době rozroste o nového člena své rodiny! Tentokrát to budou Codemasters, vývojáři zejména závodních her. EA za tuto akvizici zaplatí celkem něco okolo 1,2 miliard dolarů (26 miliard korun). Akcionáři nákup schválili poměrem 63 ku 13, s tím, že oněch 63 vlastní 99 % akcií. Akvizice se bude sankcionovat 16. února. Poté, co se obchod uzavře, přejdou Codemasters pod Codex Games, což je nepřímá dceřinná společnost EA.

O prodeji Codemasters se uvažovalo už od listopadu, kdy byla oznámena nabídka na odkoupení od Take-Two Interactive. Představenstvo bylo tehdy připraveno tento návrh přijmout, čekalo se pouze na schválení regulátorů. V prosinci však nabídku převršilo EA, které nabídlo o 14 % vyšší částku. Představenstvo ji nakonec schválilo, v lednu pak Take-Two oficiálně stáhl a zahodil celý svůj návrh. Tím se cesta pro EA kompletně uvolnila a bude tedy s největší pravděpodobností novým vlastníkem Codemasters.

Studio Codemasters se proslavilo vývojem závodních her, od série F1, přes Grid, Dirt, anebo nově i Project Cars. Před rokem totiž odkoupilo Slightly Mad Studios. Recenzi na Project Cars 3 si můžete přečíst u nás na webu, stejně jako recenzi na Dirt 5.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button