NintendoNovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

MAGlajz – týden #29 | Gamesmag

S týdenní odmlkou se k vám opět vracíme. Je nám naprosto jasné, že letní měsíce a prázdniny ve škole či dovolená v práci vás teď zajímají mnohem více než internetové novinky a sezení u počítače. Plnohodnotná herní sezóna se nám tradičně rozjede až na podzim, ale nesmíme zapomínat, že herní svět se přes léto nezastavuje. Objevují se větší či menší oznámení a ukazují se nám hry, které budou vycházet v prvních podzimních měsících. Mrkněme společně na to nezajímavější v dalším přehledu MAGlajz.

V letošním roce se pravděpodobně nedočkáme žádné PS exkluzivity

Každé vydání nové exkluzivní hry z dílny studia Sony je pro hráče jejich konzolí malý svátek. Pro rok 2021 to nevypadalo nijak slibně už na konci minulého roku. Dostali jsme sice krátký teaser pro pokračování God of War, ale časem se ukázalo, že se hry nedočkáme dříve než v roce 2022. Podle posledních informací stejný osud čeká i pokračování Horizon Forbidden West. Prozatím se na svět nedostalo nic oficiálně, ale interní dohady neustále zmiňují odklad druhého dílu až na příští rok. Že by nám Sony letos nic nevydalo?

Microsoft Flight Simulátor si zahrajete v Game Passu

Jedna z her, která s přehledem drží titul největší hry vůbec. Microsoft Flight Simulátor přinesl svěží vítr do hraní leteckých simulátorů. Výhledy, které hra nabízí, jsou stejně jako detaily měst a navštívených oblastí ohromující. Není tedy divu, že se hráči těšili, až dokáží ze svých Xbox Series konzolí vymačkat to nejlepší a proletí se v jednom z mnoha letadel. Flight Sumulátor je totiž nyní dostupný pro Xbox Series X a S a především, je součástí měsíčního Xbox Game Passu. Stačí, Microsofte, PlayStation už má dost!

Ascent přinesl nejnovější ukázku z hraní

Určitě to není poprvé, co zde MAGlajz zmiňuje Ascent. Ano, trošku to dáváme za vinu loňské explozi kyberpunku ve hrách. Najednou se všude na trhu jako houby po dešti objevily kyber-like hry. Stále ale žádný Deus Ex, co? No Ascent se zatím prezentuje jako další slibná kyber-akce, kterou si dokonce budete moci projít s kamarády (pokud nějaké máte) v co-op režimu. Osmnáctiminutová gameplay ukázka vám má ukázat proč v Ascent strávit stovky hodin.

Steam Deck poodkryl své vnitřnosti

Přestože stále tak nějak považuji Nintendo Switch za vládce handheldového hraní, vypadá to, že Valve (MÍSTO TOHO ABY KONEČNĚ VYDAL HALF-LIFE 3) přišel s něčím, co může fungovat jako přímá konkurence samotnému Nintendu. Jestliže vás zajímají mnohem techničtější informace, než info o tom, co si budete na nové „konzoli“ moci zahrát, máme tady pro vás videorozbor Steam Decku. Pořád ale zůstává otázka: má tohle pro Valve smysl? Po tom, co se stalo s PlayStation Portable a především PlayStation Vita je zřejmé, že handheld má Nintendo pokryto výborně.

Outer Wilds na Switch a oficiální rozšíření pro hru

Outer Wilds v roce 2019 zaznamenali asi pouze ti hráči, kteří se orientují v prostředí indie her. Jak už jsem se ale mnohokrát přesvědčili, indie tituly dokáží přinést nesrovnatelně lepší zážitek, než zajeté AAA hry. Outer Wilds rozhodně patří do této kategorie. Proto se taky dočkáme Switch verze a především je tu oficiální oznámení o chystaném rozšíření s názvem Echoes of the Eye. Toto rozšíření vyjde už 28. září.

Mortal Shell přichází se svým DLC

Pokračujme na vlně menších her. Mortal Shell, nejlepší souls hra roku 2020, rychle vyrostla a zase rychle spadla. Hlavně proto, že její herní doba byla až úzkostlivě krátká. Jak se zdá, studio Cold Symetry to ví a oficiálně nám oznámilo práce na chystaném rozšíření. A je to tu. The Virtuous Cycle vychází 18. srpna pro všechny konzole i PC. Vrátíte se ještě jednou do Mortal Shell?

Zase nová FIFA, nebo co…

Na konec nám tady trošku MAGlajz vrátím zpět na zem. Po takto úžasných novinkách tu máme jednu stálici. FIFA 22 se oficiálně představuje. Marketingová kampaň okolo nové hry je větší než hra samotná. Máme tady nová slovíčka jako přepracovaná umělá inteligence (haha), nové animace (haha), nová technologie Hyper Motion a další. Nesuďme ale hru, dokud nevyjde. Ale pokud by EA investovalo tolik úsilí a peněz do hry jako do marketingu, FIFA 22 by byla nejlepší hrou století.

Je to za námi, pánové a dámy. Uznávám, ta FIFA je nic moc, ale koukejte na to ostatní. Já rozhodně plánuju Mortal Shell, jakmile přestane být 700 stupňů ve stínu a Outer Wilds je hned v závěsu. Jako vždy vám děkujeme za vaší přízeň.

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button