NovinkyPC

Zapomenutá hra World War 3 se vrací s velkým updatem

Ke konci roku 2018 bylo hodně fanoušků moderních stříleček natěšeno na hru World War 3. Na starosti si ji vzali polští vývojáři ze studia Farm 51, kteří teď pracují například na zajímavě vypadajícím titulu Chernobylite. World War 3 ale vyšlo v early accessu a ne zrovna v tom nejlepším stavu. Hra sice nebyla od základu špatná a svoji roli spirituálního nástupce Battlefieldu 4 se špetkou přidaného realismu plnila celkem dobře. Byla ale plná bugů a mechanik, které prostě nefungovaly, jak měly. Pár měsíců po vydání tak většina hráčů odešla. To chtějí ale vývojáři z Farm 51 aspoň trošku změnit s novým updatem.

Co je nového?

Bitvy třetí světové války se v tomto titulu odehrávají v těch největších evropských městech jako je třeba Berlín nebo Varšava. A právě mapy teď mají být ještě o něco zajímavější a hlavně přehlednější. Pořád se ale snaží držet co nejblíže k reálné podobě těchto metropolí. Vývojáři ale nezaháleli ani v té nejdůležitější části gameplaye. Tou je samozřejmě střelba, která má být o něco reálnější, než do teď. Zpětný ráz tak bude o něco víc znatelný. Přece jen nestřílíme airsoftkama.

Do hry se také dostala hromada nových hraček, se kterými si každý operátor rád pohraje. Ať už jsou to nové optiky, drony nebo široká paleta granátů. S tím je spojený i váš nový batůžek, díky kterému si můžete změnit loadout v průběhu bitvy. Snáze se tak adaptujete na průběh zápasu a na problémy, které musíte překonat.

Pracovalo se ale i na pohybu vojáků. Každý bojovník má teď větší svobodu pohybu, ať už je to několik rychlostí pohybu, pózy a taky schopnost přeskakovat celkem vysoké překážky. Pozadu nezůstala ani vozidla. U těch byly vylepšeny kolizní modely a taky přidány nové efekty. Nakonec bylo ještě přestavěno UI, které má být mnohem přehlednější. Kvůli updatu ale momentálně nelze hru získat na Steamu, noví hráči si tak musí počkat.

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button