NintendoNovinkyNovinky HW

Po spekulacích o „Switchi Pro“ přichází model OLED

Klepy a dohady o očekávané „Pro verzi“ poslední konzole od Nintenda se internetem šířily už více než rok. Mluvilo se o „zaručených zprávách“, které slibovaly 4K rozlišení, o lepším výkonu, DLSS technologii, uživatelsky příjemnějším rozhraní nebo o podpoře bluetoothových sluchátek. Žádnou z těchto věcí ovšem Switch OLED ve své výbavě nemá.

8. října dostanou fanoušci Nintenda do rukou zcela novou „verzi“ Nintenda Switch. Model OLED se uchýlil k velmi čistému bílému designu a jeho přednostmi má být především sedmipalcový displej a interní paměť 64 GB. Pro připomenutí, současný Switch má display 6,2 palce a paměť 32 GB. Co se ale rozlišení týče, to zůstává stejné, 1280 × 720 pixelů. Těch pár jedinců, kteří měli potřebu si konzoli postavit na stůl, určitě potěší i vylepšení stojánek, který na OLED modelu nepůsobí tak křehce a je možné jej nastavit do více poloh. To LAN port, o který byla rozšířena dokovací stanice, už ocení více hráčů. Poslední novinkou je pak vylepšení reproduktorů, podrobnosti ale zatím neznáme.

Nic si nenalhávejme, přestože se určitě najde dostatek těch, kteří si Nintendo Switch OLED koupí, pro mnohé z nás nejde o tolik podstatné změny, aby stály za výměnu zařízení. Vylepšený výkon či výdrž baterie by přeci jen byly příjemnější. Množství fanoušků navíc své zařízení z doku vůbec nevyndává a na cestování používá Switch Lite. Ponechme stranou, že tím krapet ubírají Switchi na výjimečnosti, pokud jim to vyhovuje, je to jejich věc. Tato početná skupina lidí si však pravděpodobně nemá moc důvodů zařízení kupovat, možná si pouze zvlášť dokoupí dok s LANkou. Nelze ale mluvit o úplném zklamání, nový Switch určitě potěší spoustu fanoušků a možná i přivede ke konzoli nové hráče. A kdo ví. Třeba pro nás Nintendo chystá ještě něco dalšího do Switch rodiny, než se pustí do zbrusu nové konzole.

A když už jsme u Switche, víte, že se na toto zařízení dostane i deset let stará pecka The Legend of Zelda: Skyward Sword?

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button