NovinkyPC

RimWorld představuje obří update a nové DLC

Kanadský indie construction sim RimWorld se opět ozývá s novým updatem a DLC. Již druhá expanze v pořadí nese název Ideology a zaměřuje se na systémy víry, sociálních rolí, rituálů, lov starověkých relikvií a mezikulturní interakce. Update má označení 1.3 a přináší 15 měsíců práce. Betu si můžete zahrát už nyní přes Steam, oficiální verze vyjde velmi pravděpodobně do konce července.

RimWorld Ideology – uctívat koho?

Založit si vlastní sektu? Inu, proč ne, řekli si vývojáři v Ludeon Studios, když představili tuto expanzi. Nově hráčům povolí vytvořit si vlastní systém víry, který budete moct ve svých koloniích šířit. A fantazii se zde meze nekladou. Kanibalové uctívající stromy, slepí tuneláři vyhýbající se světlu, naháči, nadrogovaní blázni, pirátští nájezdníci, kovbojové, mix všeho, anebo něco úplně jiného.

Každá část je modifikovatelná, hráči si můžou vše přizpůsobit a nastavit obrazu svému. Každý rituál, pravidlo, sociální role, uctívané zvířata/věci, zbraně, kulturu, ale také architekturu, oblečení, boha. Nebo preferenci vousů.

RimWorld Ideology přinese také mnoho dalšího obsahu. Novou kategorii úkolů, které spočívají ve vloupávání do starověkých struktur a honbou za relikviemi. Nové dryády, které jsou v symbióze se speciálními stromy a které mohou být ovládány. A to nejlepší? Vývojáři podporují tvorbu módů a s moddery přímo spolupracují. To znamená, že už první den po vydání bychom se mohli těšit na nějaké módy.

Další novinky z updatu 1.3

S novou expanzí vyjde i update 1.3. Nejzásadnější novinkou je pravděpodobně systém ohrad, ve kterých si hráči budou moct schovávat svá zvířata. Ta budou produktivnější a budou mít své specifické role. Zároveň tak nebudou všude možně. Ve hře se také objeví krabice na vejce a nový typ terénu tvořený ze slámy.

Nepřátelé mají k dispozici nový typu raidu, aby překonali hráčovu obranu. K obhléhání si přinesou speciální nástroje, kterými se protunelujou přímo do kolonie. A to přes postranní zdi, ne přes hlavní vchod. Každý protivník má nástroj jiný – domorodci sekyry, piráti granáty, mechanoidi termit. Vývojáři celkově překopali umělou inteligenci, aby vždy nejlépe analyzovala situaci a našla nejlepší možné cestu.

Dále – kolonisté mají léky v inventáři a používají je při bojích, postavy mají efektivnější render a nové textury, včetně vousů. RimWorld taky dostane hodně změn zlepšujících kvalitu hraní. Všude budou například vyhledávací lišty, díky kterým hráči nebudou muset zdlouhavě listovat v nekonečných seznamech.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button