NovinkyPS4PS5Xbox OneXbox Series X

GTA Online opouští staré konzole, které to jsou?

Už jen půl roku si budete moct hrát GTA Online na dnes už starých konzolích. Rockstar Games totiž 16. prosince ukončí svou podporu Xbox 360 a PlayStation 3. Ostatní platformy (PlayStation 4, Xbox One, PC) přitom změnu nikterak nezaznamenají. A na konzole nové generace PlayStation 5 a Xbox Series X/S vyjde GTA Online 11. listopadu letošního roku.

PlayStation 3 a Xbox 360 byly původní platformy, na které GTA Online přišlo. Je tedy obdivuhodné, že hra žije už na třetí generaci konzolí, a nevypadá, že by v dohledné době plánovala umřít. Třeba ale chce Rockstar věnovat síly na další díl Grand Theft Auto série. Leaky se už pomalu začínají hromadit, ale to, jestli se dříve dočkáme TES VI nebo GTA VI, je spíše otázkou do loterie.

Rockstar Games vypne možnost ingame nákupů na těchto konzolích 15. září. O den později vypne taky možnost sledování statistik na svých stránkách pro hry Max Payne 3 a LA Noire, stejně jako online multiplayer pro Max Payne 3 na PS3 a Xboxu 360. Singleplayer všech her bude plně funkční i po této změně.

Grand Theft Auto je jednou ze sérií, která se objevila v našem seznamu her, které formovaly herní historii. A to zcela patřičně. Málokterá hra totiž poznamenala tolik hráčů, vývojářů a vývoj dalších her – Saints Row, Mafii, anebo třeba Watch Dogs.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button