Novinky

E3 2021 | Den čtvrtý | Square Enix Presents

Square Enix Presents bylo o něco kratší než jiné konference a přišlo se několika zajímavými i méně zajímavými novinkami. A ne všechny se týkaly Final Fantasy. Dočkáme se několika remasterů oblíbených her (ano, tady dojde na nějaké to Final Fantasy), nových her na mobil, i těch o něco větších. Tak s čím na nás tentokrát Square Enix vyrukoval? Tedy kromě Final Fantasy.

Přichází Star-Lord

Přesně tak, dočkáme se hry Guardians of the Galaxy. Pokud jste fanoušky Marvelu (jako já), tak vám určitě srdce skáče radostí. Dočkáme se originálního příběhu založeného na známé komiksové sérii. Hlavní a jedinou ovladatelnou postavou bude Peter Quill alias Star-Lord. V boji ale budeme mít přístup ke schopnostem našich společníků. Společně s Peterem se vrací i staří známí Gamora, Drax, Rocket a Groot. Hra vypadá na první pohled dobře a zábavně, tak se snad nedočkáme stejného zklamání, jako u Avengers. Vývoje se účastní i Dan Abnett, tak snad to tak zlé nebude. Finální hra by měla vyjít 26. října.

Starý a nový život

Další várka novinek se týkala oblíbené adventury Life is Strange. Předně se dočkáme remasteru prvního dílu a Before the Storm. Obě hry obdrží grafický update a měl by se zlepšit výkon. Hlavní zprávy se však týkaly Life is Strange: True Colors. Hlavní hrdinkou je Alex Chen, jejímž darem i prokletím je schopnost empatie. Díky ní může vnímat, přijímat a ovlivňovat emoce jiných lidí, které vidí jako zářící barevné aury. Schopnost budeme mít během hry plně pod kontrolu a budeme tak mít možnost odhalit tajemství Haven Springs.

Novinky v Marvel’s Avengers

Základní hra nebyla přijata úplně s nadšením, i přesto ale do ní Square Enix nadále přináší nový obsah. Nová mise Cosmic Cube vás zavede na Sibiř, abyste zastavili vědkyni, která vytvořila udělátko ohýbající samotnou realitu. Wasteland Patrols přináší nový mód patroly, ve kterém budete v pustině pátrat po náznacích nadcházející apokalypsy.

Hlavní a nejdůležitější novinkou Marvel’a Avengers je nová expanze War for Wakanda. Konečně se tedy ve hře dočkáte Black Panthera. T’Challa se při ochraně Wakandy postaví proti Klawemu. Expanze do hry dorazí v srpnu jako update zdarma.

Mobilní Square Enix

Show Square Enix Presents oznámila i remaster Final Fantasy I-VI. Což je samozřejmě skvělá zpráva, má to ale jeden háček – dočkáme se jich na mobily a v 2D pixelové grafice. Docela velké zklamání, protože remaster takhle legendární série patří na konzole, nejlépe na PlayStation. No, aspoň se tak FF přiblíží veřejnosti, ale za jakou cenu?

To by byly asi ty nejdůležitější novinky z Square Enix Presents, tedy kromě přehledu jejich mobilních her. Většina z nich už je ale stejně venku, tak proč je zmiňovat. Přiznejme si, že až na Guardians of the Galaxy to nebyla nijak oslnivá konference. A co zaujalo vás?

Sledujte s námi i nadále E3, přehled všech konferencí naleznete v našem úvodním článku.

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button