NintendoNovinkyPCPS4Xbox One

Druhá část Guerrilla Collective ve znamení rozmanitosti

V sobotu proběhla druhá část předváděčky Guerrilla Collective, která se soustředí na představování nových a připomínání starších indie her. První část, která byla odvysílána 5. června, nám přinesla hlavně tituly děsivé a roztomilé. Co nás teda čeká nyní? Zdá se, že nabídka je přeci jen rozmanitější. Odkaz na celou show naleznete na konci článku, já se (stejně jako minule) zaměřím na méně známé tituly s potenciálem zaujmout hodně lidí.

Na podzim toho roku bychom se konečně měli dočkat Black Book. Temná adventura s tahově-karetními souboji byla zafinancována už v roce 2020 pomocí Kickasterteru a našince od počátku lákala pochmurnou atmosférou a důrazem na slovanskou mytologii a folklor. Od května je navíc na Steamu možnost vyzkoušet si zadarmo prolog. Ten většinu fanoušků navnadil víc než dost a já sám hodlám po hře skočit, jakmile vyjde. Pokud ale váháte, stále máte šanci přidat si prolog do knihovny a případně pak celou hru do svého wishlistu. Black Book se má kromě Steamu časem objevit i na PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch, doufejme, že někdy na podzim.

V případě hry Elderand budu s popisem velmi skoupý, postačí mi totiž poznámka, že je jedná o další z řady akčních metroidvánií v potemnělém světě. Pokud jste tedy fanouškem žánru a všechny své Hollow Knighty, Blasphemousy, Salt and Sanctuary a Dead Cells už máte dohrané, není důvod, proč nedát Elderandu šanci. Hře se mimochodem dostalo mnohem větší pozornosti, než mohli její tvůrci očekávat. Komentáře k traileru se hemží hráči, kteří při překotném klikání mysleli, že míří na trailer Elder Ringu. Hra by se měla objevit na PC v příštím roce.

Rawmen už od svého prvního odhalení v roce 2019 sklízel ze všech stran přízviska jako „Splatoon z Vietnamské tržnice“ a někteří se tak na něj dívají doteď. Čím déle je však hra vývoji a čím více obsahu do ní putuje, tím více začíná být jasné, že malý vývojářský tým ANIMAL ví, co dělá. Mnoho updatů a feedbacku od komunity (hra na Steamu stále hledá testery) napomohlo hře k výraznému vyprofilování a přestože Splatooní základ jí asi nikdo neodpáře, Rawmen působí jak mechanikami, tak svou premisou velmi zábavně. Nově představené módy ho navíc jednoznačně staví nad pozici pouhého klonu. Hra pro 2–8 kuchtíků stříkajících po sobě omáčku je sice stále ve vývoji (a bez náznaku data vydání), ale rozhodně se vyplatí ji sledovat.

O objevitelské hře Sable víme už od roku 2018, nyní jsme se ale konečně dozvěděli, že se titul s jistotou objeví 23. září. Jestli se objeví zároveň na PC i na Xboxu X/S je sice otázkou, jistotou však zůstává, že tenhle indie titul by mohl zaujmout i nejednoho hráče „tří-áčkovek“. Hra vyvíjená dvoumužným studiem Shedworks a jako nakreslená od Moebia nemá žádný souvislý příběh, ten si má každý hráč sám skládat podle toho, jak bude hrou procházet, s kým bude interagovat a jako puzzly vyřeší. Tak se podívejte na gameplay, jestli byste neměli chuť tuto procházku pouští zkusit.

Blíže blíže k běžnému hráči (alespoň v porovnání se zbytkem seznamu) má také titul Aragami 2. První díl byl v roce 2016 přijat poměrně kladně, ono je vždycky příjemné objevit dobrou stealthovku. Opět se jedná o hru na nindžu z pohledu třetí osoby, tentokrát s možností zahrát si s přáteli. Druhý díl by se měl objevit na PlayStation 4, Xbox One a na PC 17. září 2021.

A výčet zakončím něčím trochu experimentálnějším. Ve hře Potion Craft se stanete alchymistou, tedy takovým středověkým drogistou a budete se snažit svým zákazníkům nabídnout za přívětivou cenu ty nejlepší lektvary, odvary a léčivé prostředky. Ingredience si budete muset obstarat sami přímo v přírodě a jejich zpracování do podoby výsledných směsí bude probíhat formou miniher. Budete se muset naučit osvědčené postupy a třeba časem přijít i s úplně novými. Tento simulátor nejspíš nebude pro každého, ale svým podmanivým vizuálem hlásícím se k raně středověkým iluminacím si jistě někoho získá. Dočkáme se jí ještě tento rok a na Steamu najdete k vyzkoušení demo.

Tolik k výběru z hroznů. Pokud vás zajímají i ostatní prezentované hry, můžete se na ně podívat buď na níže přiloženém záznamu, nebo je najdete ve vlastní sekci na Steamu. Snad jste si našli svého indie favorita. A pokud ne, náš web pro vás stále přináší novinky z E3, tak se podívejte třeba na oznámení od Devolver Digital.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button