NintendoPCPS4Xbox One

Výběr z Guerrilla Collective potěší i vyděsí

Pomalu ale jistě se nám blíží velké herní prezentace, z nichž pro vás většinu plánujeme pokrýt. Pokud vás ale zajímají i menší tituly a nevyžadujete od svých her velké množství „áček“, na své už jste si mohli přijít. Minulý týden proběhlo Indie Live Expo a ve stejný den i první část Guerrilla Collective. Z první zmíněné akce jsme vás upozornili na Pokémony s kulometem a výběr z té druhé vám přinášíme teď. A tematicky půjde o jízdu na horské dráze.

Abychom začali na něžnější notu, na prvním místě vám představuji Endling. Herobeat Studios hru poprvé oznámilo v roce 2019 a vypadá to, že se jim slíbené vydání v letošním roce podaří splnit. Ve hře se ujmete role liščí matky, která se snaží v lidském světě vypátrat své unesené mládě a přitom chránit další tři liščata, která jí jsou v patách. Trailer slibuje, že zatímco na začátku hry bude vše záviset na vás, postupem času se liščata alespoň částečně osamostatní a zřejmě i občas pomohou. Hra vyjde na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Otáčíme o sto osmdesát stupňu máme tu dle slov autorů „temnou surrealistickou pohádku“. Moroi je hack’n’slash z nadhledu, který v sobě ukrývá hromadu brutality a surovosti, zároveň chce ale zaujmout silným příběhem a uvěřitelnými dialogy. Zběsilá akce se střídá s poklidnými dialogovými segmenty a hráč se tak noří hloub a hloub do prapodivného fantasy světa plného temného humoru a podivuhodných strojů. Temnou atmosféru budete moci vychutnat na PC a Nintendu Switch.

Z industrializované grimmovské fantasy do líbivé pohádky. Grow: Song Of The Evertree se tváří jako oddychový simulátor pohádkového života. Ve světě s roztomile zasněnou grafikou budete prozkoumávat své okolí a zároveň se v něm zabydlovat a měnit ho k obrazu svému. Vývojáři mluví o tom, že chtějí, aby měl hráč pocit, že světu více dává, než aby z něj bral, a že by ho měl spíše obhospodařovat jako obrovskou zahradu. Mimochem, studio Prideful Sloth, které hru vyvíjí, už má za sebou jednu podobného ražení: Yonder: The Cloud Catcher Chronicles z roku 2018. Hra je tedy v dobrých rukou a vyjít má na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

A zpátky do temnot. Roguelite platformovka Source of Madness se má inspirovat Lovecraftem a postavu záhadného akolyty (vás) provést děsivými nočními můrami. Monstra jsou procedurálně generována a na jejich poražení budete mít k dispozici objemný strom dovedností a množství kouzel. Tady asi není moc co dodávat. Pokud jste fanouškem žánru a hra vás uhranula svým výtvarným stylem, není proč váhat. Dočkat bychom se jí měli ještě letos na PC.

Beasts of Maravilla Island by rádo ukrojilo ze suverenity série Pokémon Snap. Ta zatím nemá ve svém žánru příliš závratnou konkurenci a milovníci fotografování fauny tak byli odkázáni pouze na japonské kapesní potvory. To by měl změnit právě ostrov Maravilla, který svým návštěvníkům hodlá kromě fotografování nabídnout i nějaké drobné puzzly. Hra sice působí lehce neotesaně a strnule, nelze jí však upřít kouzlo a snahu probudit u hráčů chuť objevovat. Pro milovníky přírody by tak mohlo jít o příjemnou alternativu k Pokémonům. Hra dorazí na Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch a na Steamu už můžete zkusit její demo.

Demo nabízí i pixelartový survival horor Lamentum. Potemnělé pixely vám svěří do péče mladého aristokrata Victora Hartwella, který se zoufale snaží najít lék na smrtelnou nemoc své manželky. Jeho poslední naděje se upínají k sídlu Grau Hill, které kdysi hostilo prapodivné vědecké experimenty. Zmutované zrůdičky této survivlovce sluší úplně stejně, jako její zasazení do půlky devatenáctého století. Tvůrci se hrdě hlásí ke klasikám žánru jako jsou Resident Evil nebo Silent Hill, takže pokud jim holdujete, nezbývá než zkusit demo, abyste zjistili, zda nešlo pouze o chvástání. Hru očekávejte časem i na Nintendu Switch, Xboxu One a PlayStationu 4.

Guerrilla Collection se zaměřuje hlavně na tituly od méně známých/ne tak protežovaných studií. Nemusí jít o úplné novinky či první představení titulů, show se zaměřuje hlavně na jejich propagaci. První online předváděcí akce proběhla už loni a ukázal se na nám ní například Valheim nebo Baldur’s Gate 3. Druhá část Guerilla Collective proběhne už 12. června, což je ale den, během kterého dá nejspíš většina z vás přednost ING Expo nebo Ubisoft Forward. Ale nebojte, i na další raport z indie scény dojde.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button