NovinkyPCPS4PS5

Guilty Gear -Strive- ohromí grafikou už příští týden

Už jenom pár dní zbývá do 11. června, kdy se fanouškům bojových her konečně dostane do spárů vytoužený Guilty Gear Strive. Po pětileté pauze tak přibude nová hra do hlavní série, tentokrát sedmá v pořadí. Pokud bychom však počítali všechna možná vylepšení, iterace a spin-offy, půjde už o dvacátou čtvrtou hru, která se značkou Guilty Gear honosí. Bojovku od Arc System Works opět bere pod svá křídla Bandai Namco.

Pár před vydáním je potřeba hype ždímat a dojit co to dá. Před dvěma týdny šlo o ukázku gameplaye a trailer. Vývojáři nám nyní servírují nejen launch trailer, který se soustředí na příběh hry, ale i intro, které uvidíme při spuštění titulu. Guilty Gear Strive nabídne po vydání 15 hratelných postav, z nichž třináct můžeme znát z přechozích dílů a dvě čeká debut. Jedná se o upířího samuraje Nagoriyukiho a důstojnici Giovannu, která si už během vývoje a propagace hry získala hromady fanoušků. Ve hře má být kladen důraz na příběhové mise, které budou tentokrát (stejně jako všechny postavy) anglicky dabované, což už série Guilty Gear rozhodně není pravidlem. Navíc se studio snaží přijít s novým standardem pro to, jak by měly anime bojové hry vypadat. Jeho „dvou-a-půl-dé“ animace byla pověstná už v přechozím díle, nyní se ale zřejmě výtvarníci překonali.

Už víme, že se do hry chystá DLC v podobě season passu, který přinese pět hratelných postav, dvě nové „arény“ pro boj a skiny pro charaktery. První postava má přijít už v červenci a údajně půjde postavu zbrusu novou, zatímco druhou postavu, který přijde v srpnu, bychom už měli znát. Zatím ale můžete ozkoušet původní patnáctku. Hra dorazí na PlayStation 4 a 5, stejně jako na PC. Pokud se vám ale podařilo ukořistit Deluxe, nebo Ultimate edici, tak jistě víte, že si můžete zahrát už o tři dny dříve, 8. června.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button