AnimeNovinky

Trese je tu s prvním trailerem, Netflix zase láká

Trese je hororový komiksový titul, vytvořený spisovatelem Budjette Tanem. Příběh pak sleduje detektivku Alexandru Trese, která se zabývá zločiny nadpřirozeného původu, k nimž dochází především v Manile, hlavním městě Filipín. Na rozdíl od jiných hrdinů Trese spolupracuje s policií na denní bázi a její znalosti a dovednosti jsou velice žádané.

Samozřejmě by to ale hrdinka nezvládla sama. Má proto k sobě po ruce tzv. Kambala. To jsou dvojčata a strážci této agentky. Vlastně ani nevíme, co to ti kambalové jsou, ale jediné jisté je, že ji naštěstí vždycky pomáhají a ochraňují ji.

Autoři za tuto tvorbu získali hned několik ocenění. Například Natoinal Book Award za nejlepší obrazovou literaturu (v roce 2010) nebo Filipino Readers´Choice Award za grafický román (v letech 2012, 2013 a 2014). Nutno podotknout, že série je několikadílná, takže ocenění jsou za různé příběhy. To znamená, že v první sérii nyní na Netflixu uvidíme jenom jeden z nich.

Já si nemůžu pomoct, ale Trese vypadá jako líně udělaný Devil May Cry, ale to asi trošku přerýpávám. Premiéra je na Netflixu naplánována už na 10. června a bude i v České republice, takže budeme mít k dispozici rovnou titulky. Zkoukněte nádherně připravený trailer, nechte se unést krásným animovaným zpracováním a doufejte, že to nebude žádná blbost.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button