NovinkyXbox OneXbox Series X

Microsoft mění Xbox Live Gold | Novinka

Služby nabízející měsíční předplatné zažívají velký boom. Myslím si, že se mezi čtenáři najde jen málo takových, kteří by neplatili například Netflix, HBO, Crunchyroll nebo PlayStation či nějaké další „dospělácké stránky“. Protože hraní free-to-play her vyžadovalo u Xboxu zaplatit měsíční poplatek za Xbox Live Gold, přichází Microsoft s razantní směnou. Co vše se od 21. dubna mění?

Microsoft ruší nutnost Xbox Live Gold

Microsoft už nás dříve upozorňoval, že plánuje zrušit nutnosti Live Gold služby k hraní free-to-play her. Je to víceméně logický krok. Proč bychom měli platit za něco, co je kompletně zdarma. Vždyť například PlayStation nabízí hraní free-to-play her zcela zdarma bez nutnosti měsíčního PS+. Celá změna souvisí s posledním updatem konzolí Xbox. Od teď byste tedy měli mít možnost hrát Apex nebo Warzone (a mnoho dalších) zcela zdarma. Změna se týká jak nových, tak starých konzolí. Pokud jste tedy platili Xbox Live Gold jen pro online hraní, ale hra je komplet zdarma, můžete si svůj sub bez starostí zrušit.

Jestli si ale nejste jistí, které hry si můžete zdarma zahrát, mrkněte na tenhle seznam. Pokud si třeba chcete vyzkoušet demo nadcházejících her, nebudete Xbox Live Gold potřebovat. Microsoft ale zároveň říká, že pokud byste se chtěli zúčastnit jejich pravidelných Xbox Live Gold víkendových akcí, budete si muset opět zaplatit měsíční sub, abyste hry mohli hrát. Tak co na změnu říkáte? Kvitujete tenhle krok Microsoftu? Platíte si Gamepass nebo Gold?

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button