NintendoNovinkyPCPS4

„Vzkříšení“ Skullgirls a první season pass | Novinka

Okouzlující bojová hra Skullgirls už je tu s námi nějaký ten pátek. Přestože si i po devíti letech od vydání drží stálou hráčskou základnu, většina herní komunity už na ni nejspíše zapomněla. Přeci jen, vychází teď jedna věc za druhou. Po dlouhé době se teď ale v předběžném přístupu objevila nová postava. V květnu už bychom ji měli mít ve hře nastálo a kolem ujeté bojovky se tak po delší době konečně tvoří nějaké haló.

Ručně kreslená 2D mlátička s perfektní animací byla vždy krapet ve stínu větších jmen jako Tekken nebo Street Fighter. Svůj účel ale splnila. Hráčům bojovek nabídla perfektní alternativu k mainstreamovým titulům, však se na ni také sami fanoušci složili na IndieGogo. „Indie bojovka od srdce“ se na trhu jednou za čas objeví (zmiňme Them‘s Fightin‘ Herds, které vynikalo jako MLP fanprojekt), hra Skullgirls si ale vydobyla pevnou pozici i mezi ostatními menšími tituly. Navíc dala světu několik výborných hráčů bojových her. Příkladem za všechny budiž Dominique „SonicFox“ McLean, který posledních pár let válcuje jak Mortal Kombat, tak Dragon Ball FighterZ. A že je to titul dělaný s láskou je cítit z každé postavy a každé animace (o té doporučuji perfektní video z GDC).

Když byla ale v roce 2017 hra uvolněna i pro mobilní telefony s tunou mikrotransakcí, většina konzolových a pc hráčů to brala jako znamení, že Skullgirls se chýlí ke konci a vývojáři už se z nich jen snaží vymáčknout poslední zbytek peněz. Minulý rok se navíc vývojářským studiem Lab Zero Games prohnalo tsunami nevole, při kterém byl majitel Mike Zaimont obviněn ze sexismu a vytváření nevhodného pracovního prostředí. Studio se vlastně rozpadlo a osud jeho her byl nejistý. Od Skullgirls už se prostě očekávalo, že v tomto stavu ustrne a časem skončí.

skullgirls

Postavy, propustky a peníze

O to větší bylo překvapení, když se před dvěma měsíci na youtubovém kanále hry objevila upoutávka na novou postavu – Annie. Ta se sice už nějakou dobou nacházela v mobilní verzi hry, tam ale logicky utekla pozornosti spousty nemobilních hráčů. Zaměstnanci bývalého Lab Zero Games by totiž velmi rádi na hře pokračovali a založili si nové studio Future Club. Annie si může vyzkoušet v předběžném přístupu na Steamu a během května by mělo dojít k doladění a vypuštění kompletního patche. Navíc byl oznámen i úplně první season pass. Annie totiž není zadarmo a budete ji muset dokoupit buď zvlášť, nebo právě jako součást této „sezónní propustky“. Pokud koupíte celý balík, budete mít v budoucnu přístup i k dalším (zatím neoznámeným) třem postavám, soundtracku a digitálnímu artbooku. Druhé nové postavy bychom se navíc mohli dočkat už v tomto roce. Tahle nálož herního obsahu naznačuje, že tu s námi Skullgirls hodlají ještě nějakou dobu zůstat. A to je paráda, přeci jen, variabilita nikdy není na škodu!

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button