HryNovinkyPC

První týden WoW Classic: první level 60, Ragnaros i Onyxie padli

Je to teprve pár dní, co vyšel dlouho očekávaný World of Warcraft: Classic ale už teď se v něm dějí velké věci. Servery sice pořád trápí několikahodinové čekací fronty a dokonce ani v pozdních nočních či brzkých ranních hodinách populace serveru neklesne pod “medium”, to ale nebrání hráčům ve snaze dostat se do hry za každou cenu.

Classic je momentálně nejsledovanější hrou na Twitchi a dalece převyšuje i velikány jako Fortnite, League of Legends či Counter-Strike: Global Offensive a to o desítky tisíc diváků. Zdá se tedy, že World of Warcraft alespoň na chvíli opět zažívá zlaté časy. Jak dlouho to ale potrvá? Některé hlavní milníky hry totiž již byly pokořeny a to právě v uplynulých dnech.

První level 60

Ano, je to tak – dne 30.8. se podařilo hráči Jokerd dosáhnout maximálního šedesátého levelu a to během 79 hodin hracího času. To, co většině hráčů bude trvat ještě několik týdnů či měsíců, se mu tak povedlo dosáhnout během desítek hodin. Zvolil nevšední taktiku – místo obyčejného plnění questů či spamování dungeonů “expil” tak, že zabíjel velké množství nepřátel najednou pořád dokola. K tomu využil frost mage buildu, který je pro tento způsob hraní jako stvořený.

Výhodou této taktiky je určitě množství goldů, které během hraní nastřádal – jde o celkem něco málo přes 400 goldů. Nevýhodou pak ale je, že díky ignorování většiny questů mu budou chybět důležité reputace či questové linky – ty bude muset pochopitelně později dodělat, ať už chce nebo ne. Jokerd sice po doexpení chtěl postavu smazat a začít znovu, to mu ale bylo znemožněno, jelikož hráči mu zaplavili mailbox desítkami tisíc zpráv.

Ragnaros padl

Guildě <APES> se povedl pěkný kousek – nejenže většina jejich hráčů už dosáhla maximálního levelu, povedlo se jim navíc jako prvním na světě zabít Ragnarose, který představuje posledního bosse raidu Molten Core. K jeho poražení potřebovali celkem 12 healerů – šest paladinů a šest priestů. O většinu damage se postaralo velké množství warriorů a mágů, kteří patří tradičně mezi ty nejlepší ve vanilla verzi hry. Poslední zajímavostí pak je, že patnáct ze čtyřiceti přítomných hráčů nemělo při zabití 60 level.

Onyxie poražena

Po ukázkovém vyčištění Molten Core si guilda <APES> připsala další “World First” a to dokončením druhého raidu, který “Phase 1” Classicu momentálně nabízí a tím je Onyxia’s Lair. Onyxia padla na druhý pokus a přítomno navíc ani nebylo všech 40 hráčů. O hlavní část damage se, stejně jako v případě Ragnarose, postaral velký počet mágů a warriorů.

Pokud se vám zdá, že postup hráčů probíhá příliš rychle – nenechte se zmást. Jde totiž o úspěchy těch nejlepších z nejlepších a jejich dosažení potrvá průměrným hráčům ještě nějakou dobu. Například guilda <APES> je guildou, která přišla z neoficálních serverů a je složena z naprostých hardcore hráčů – hraním základního World of Warcraftu se zabývají už pěknou řádku let a tak moc dobře vědí, co dělají a co si mohou dovolit.

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button