NovinkySeriály

Tvůrci Zaklínače odhalili Eredina, Laru Dorren, ale i mladého Vesemira či Geralta

Vypadá to, že novinky ze světa Zaklínače nikdy neskončí a každý týden tu bude něco nového, ať už ve hrách, nebo seriálech. Mimochodem, jako další očekávám konečně trailer k animovanému filmu The Witcher: Nightmare of the Wolf, o kterém nevíme prakticky zhola nic kromě toho, že bude vyprávět o příběhu Vesemira. Pojďme si tedy projít pravděpodobně poslední várku postav. Minulý týden bylo oficiálně ukončeno natáčení 2. série Zaklínače (více zde). Obsazení hlavních postav série už bylo dávno odhaleno (poslední velké představení zde). Podívejme se nyní na ten zbytek vedlejších postav, které se v seriálu pravděpodobně jen mihnout, nebo je případně uvidíme až ve 3. sérii.

Kdo bude hrát Eredina, Jarreho nebo Laru Dorren?

Role Eredina, vůdce jezdců Divokého honu, jejichž fotografie z natáčení utekli na internet na konci března, se ujal herec Sam Hazeldine (Grimsby, Marionette). Legendární čarodějku, věštkyni a čistokrevnou elfku jménem Lara Dorren aep Siadhal, si zahraje herečka Niamh McCormack. Na fotce si také můžete všimnout, že je naší seriálové Ciri trošku podobná (aspoň v očích), což se hodí, protože Lara Dorren je předkyní právě Ciri.

Roli elfího zřídla Ithlinne Aegli aep Aevenien a především autorku tzv. Ithlinna proroctví (tedy konce světa, nekonečné zimy, atd.) ztvární herečka Ann Fairbank (Anna a Král, Asylum). Další postavou je Cirin kamarád ze svatyně Melité v Ellanderu, Jarre. Ten se do princezny i zamiluje, ale osud jim bohužel nepřeje. Jarre se poté přidá k jednotce mahakamských dobrovolníků. Jeho role se zhostí Joseph Payne (Dead Stream, Flounder). Do role Vizimira II. Spravedlivého, otce Radovida V. (ano, toho šmejda z The Witcher: Wild Hunt), byl obsazen Ed Birch (Utopia, The Last Kingdom).

Poslední dvě obsazené postavy nemají žádnou knižní předlohu a jsou stvořeny pouze pro seriál. Postavu jménem Voleth Meir, starou ženu a démonku si zahraje herečka Ania Marson (Heretiks, Bad Timing).  Další přidanou postavou bude Emily Byrt, která zatím v žádném velkém projektu nehrála, pouze se ukázala v nějakých menších rolích. Ta si zahraje roli Aylne, o které nevíme nic, stejně jako o její představitelce.

Jak bude vypadat mladý Geralt a Vesemir?

Do role mladého Geralta byl obsazen Alexander Squires. O tom toho moc nevíme, protože se jedná o dětského herce, nicméně uvidíme tak pravděpodobně podstatnou část výcviku na Kaer Morhen, Zkoušku trav, či případně odevzdání dítěte do rukou zaklínačů. Role Vesemira se zhostí James Baxter (The Beach Hause, Comedy Playhouse). Tady trošku obsazení zhodnotím, protože James Baxter prostě vypadá mladě. Nejen, že by měl působit jako otcovská postava pro mladé učedníky na Kaer Morhen, ale zároveň už mu nějaké ty roky byly, když Geralt na slavné hradiště nastoupil.

Pokud budeme lehce počítat, Geralt z Rivie se narodil v roce 1170 a útok na Kaer Morhen proběhl v roce 1188 (to znamená, že Geraltovi bylo 18 let). Boje přežil pouze Vesemir, který Geralta samotného trénoval. Pokud k tomu připočteme teoretický otcovský věk, a že zaklínači stárnou znatelně pomalu, mohlo mu být teoreticky až kolem padesátky. James Baxter na to prostě nevypadá. A to odhaduji pouze zlehka.

Nicméně už je přislíbeno, že seriál dorazí ještě tento rok, tak se můžete pomalu začít těšit a uvidíme, jestli zaklínačský lore pohřbí, nebo jestli ukáže nějakou lepší kvalitu.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button