NovinkyPC

Total War: Remastered, klasika v novém kabátě | Novinka

Nejsem si jistý, zda je dobře, nebo špatně, když řeknu, že se na připravovaný remaster legendárního Rome: Total War těším víc, než třeba na připravovaný Total War: Warhammer 3. A nevím jestli je to zhoršující se kvalitou her, které nám Creative Assembly nabízí, nebo prostě tím, že tento remaster vypadá naprosto libově. Na starosti ho má společnost Feral Interactive, která se zabývá především portováním her na jiné platformy. A s Rome: Total War mají své zkušenosti – původní hru dostali na macOS a dokonce i na iOS. Teď před nimi ale ležela nová výzva a podle dostupných informací to zatím vypadá, že svoji práci zvládli na jedničku.

Co má předělaný Rome: Total War Nabídnout?

Samozřejmě se můžeme těšit na vylepšenou grafiku, kterou si hra z roku 2004 určitě zaslouží. Hezčí mapa, krásné vizuální efekty, podpora pro ultraširoké monitory a samozřejmě 4K rozlišení. Nejvíc se mi ale líbí nové či vylepšené modely a textury pro naše milované vojáky. I díky nim už na bojištích nebudou probíhat žádné klonové války, kde každý voják vypadal úplně stejně.

Celý Remastered dostaneme taky s DLCčky Barbarian Invasion a Alexander. Můžeme se těšit taky na 16 nově hratelných frakcí ze základní hry a Barbarian Invasion, které byly v původním vydání zamčené a hratelné jenom s módy. Máme tedy celkem 38 hratelných frakcí. To ale zdaleka není jediná dobrá zpráva. Total War: Rome Remastered totiž podporuje cross-platform multiplayer bitvy a hlavně Steam Workshop, kam doufám rychle přibydou nové i staré módy. S těmi staršími si sice lidi budou muset pohrát ale doufejme, že se na workshopu rychle objeví staré klasiky jako třeba mód Pána Prstenů. Nesmíme pak zapomenout na přidání kupců, velice zajímavých agentů, které jsme ale zatím měli jen v Medieval 2: Total War.

Samotný Remaster vyjde 29. dubna na Steamu, pár vyvolených ale už vydalo gameplay. Ti z vás, kteří mají na Steamu zakoupený originální Rome Total War, si díky 50% slevě mohou hru koupit za 15 euro, tahle akce ale platí jen do konce května. Na Steamu už teď sice stařičké Rome: Total War nekoupíte, ale nebojte se. Stará verze se do vaší Steam knihovny přidá spolu s Total War: Rome Remastered.

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.

Podobné články

Back to top button