HardwareRecenze HW

Genesis RHOD 500 – diskotéka za pár kaček | Recenze

Když jsem klávesnici od Genesis rozbalil poprvé, mísily se ve mně různorodé pocity. Prvním z nich byl úžas! Klávesnice vypadá fantasticky – má světýlka, bliká, má hliníkovou konstrukci, skvěle umístěné a výrazné logo a hlavně přehlednost. Druhým pocitem v závěsu byla skepse – hodně vysoký dohmat, hlasitost a na první pohled celkem křehké usazení kláves. Posledním pocitem byla radost. Moje stará oblíbená klávesnice Yankee Ambush odešla a toto je její nástupce. Zvládne pokořit takovou laťku? Přeci jen… Ve výsledku mají obě dvě písmenka do celé abecedy, tak kde je rozdíl? Jdeme se na to podívat!

Tahle ve Wanted hrát nemohla!

Pamatujete si na tu scénu z filmu Wanted, jak ho tam štvala ta šéfová? On pak sebral klávesnici a jebnul s ní svého kamaráda po držce. Na obrazovkách se nám ukázalo FUCK YOzub. Tak přesně tuhle scénu s Genesis RHOD 500 opravdu neuděláte. Masivní hliníková konstrukce je opravdu bytelná a při nervových výpadcích (který já rozhodně nemám) si klávesnici nepoškodíte. Tlačítka nelítají vzduchem a spíše se stane, že si poškrábete stůl. Klávesnice to ustojí. To celé v kombinaci s účinným anti-skluzovým mechanismem a opravdu úžasným všebarevným, několika-módovým podsvícením, budou od té doby vaše rage quity vypadat jako disko/death metalový koncert (bude se řvát a bude to blikat). Já jako úchyl na RGB podsvícení si to fakt jen vychvaluji. Módů podsvícení je celkem 11 a umí reagovat na jakoukoliv vaší náladu. A pokud náladu nemáte, tak to jednoduše jedním tlačítkem vypnete.

Trocha té invence.

Tato klávesnice byla vyráběna se zaměřením na hráče. A co hráči chtějí? Když něco zmáčkneme, tak ať to k*rva funguje!!! Občas naše prsty na klávesnici vypadají jako opilý pavouk, který se zamotal do vlastních nohou, ale co už. Vyhrávat se musí, ať to stojí, co to stojí. Anti-Ghosting tohoto modelu funguje až pro 19 kláves a to je famózní. Co si budeme povídat, prstů máme sice 20 a každý z nich umí stisknout tlačítek naráz mnohem více, ale pro většinu try hard gameplayů to určitě stačí každému z nás. A jak rychle to funguje? 8ms. To je pro přehled mnohem rychleji, než jste přečetli cokoliv z tohoto článku. Reakce tlačítek klávesnice mají odezvu pouhých 8ms. To je velká pecka, ne? Co dál nám může nabídnout? Zamykatelné tlačítko Windows nás zbaví pár nervů, když se přehmátneme a neradi si shodíme hru na lištu (ano, to se opravdu děje). A jak běháte? Na šipkách, nebo preferujete WASD? Je to úplně jedno, protože všechna tlačítka se dají za sebe vyměnit. Můžete si beze stresu prohodit šipky za WASD, nebo udělat rodičům/partnerům doma logickou hádanku, až budou chtít něco napsat.

I s chytrým softwarem nevhodné pro pisálky

Ke klávesnici si můžete stáhnout opravdu šikovný a chytrý driver, který nám umožňuje přeprogramovat si každou jednotlivou klávesnici, nebo přiřadit 12 multimediálním klávesám specifickou funkci. A to mě hrozně baví, páč jsem si pohrál s nastavením a nastavil klávesu Enter na změnu jazyka do azbuky. A pak jsem pustil přítelkyni k FB… Dlouho jsem se tak nenasmál. A i přestože klávesnici odpojíte od PC, tak se nemusíte bát, že nastavení zmizí. Klávesnice Genesis RHOD 500 má svojí integrovanou paměť a nastavení si zapamatuje téměř navždy. Se skoro 2m (180cm) dlouhým kabelem nepřestávám závodit ani když si jdu do kuchyně pro pití. Jedinou nevýhodou, ze které jsem měl opravdu strach, jsou vysoké klávesy. Trvá to, než si na ně někdo zvykne a pro častější psaní je to opravdu nekomfortní. Ale pro pisálky se tahle klávesnice nevyráběla, tak ať si trhnou! S cenovkou okolo šesti stovek si dovoluji poznamenat, že je to opravdu dobrý výběr, koupě a kumšt!

Je tato klávesnice pro vás fajnšmekry gamery málo? Přečtěte si recenzi na model z vyšší řady THOR!

Soud

Materiál - 90%
Zpracování - 80%
Funkce - 75%

82%

User Rating: Be the first one !

MikeGuitarize

MikeGuitarze je hlavně špatný muzikant, beznadějný producent, netalentovaný skladatel, zlá osoba a ještě mnohem horší hráč. Avšak za nic se bohužel nestydí... Jeho plky a snahu o umění můžete sledovat na Twitchi, FB, nebo Instagramu. Taky somruje o kačky na nové CD na Patreonu. Toss a coin to you Mike! Jediný co má k plusu je jeho andělská krása ;-)

Podobné články

Back to top button