HardwareNovinky HWRecenze HW

Genesis Thor 420 předčila naše očekávání

Od klávesnic se většinou nic extra neočekává. Dokud prostě fungují tak jak mají a nebolí vás díky nim ruce, není si vlastně nač stěžovat. U klávesnic určených k hraní ale čekáte více – lepší ovládání, vysokou citlivost, větší přesnost a samozřejmě i RGB podsvícení – ale ve výsledku je původní myšlenka prakticky identická. Klávesnice opět musí dělat to, co má a nesmí způsobovat bolesti prstů a zápěstí.

Jenže mechanická klávesnice s nízkým profilem Genesis Thor 420 RGB tyhle požadavky posunula na úplně novou úroveň a je tak dobrá, že si budete říkat, jak je možné, že jste bez ní vydrželi tak dlouho.

Klávesnice Genesis Thor 420 RGB je prostě plochá mechanická klávesnice určená pro náročné uživatele, kteří ocení její pokročilé funkce, ale také stylový design, mrkneme jí tedy na zoubek trošku detailněji.

Design

Štíhlá, elegantní a silná – ne nemluvím tady o nějaké ženě, ale tahle přídavná jména úplně stejně vyjadřují i pocit z užívání této klávesnice. Tahle kráska je opravdu velmi tenká (výška je pouhých 24 mm) a kompaktní, takže nejen, že zabírá méně místa na stole, ale lépe se i přenáší.

To podstatné ale je, že se jedná o jednu z nejhezčích klávesnic za posledních pár let – není to jen hranatá placka, Genesis tu vytvořil klávesnici s velmi robustním hliníkový tělem s kartáčovým designem a ultra-plochým profilem jenž doplňuje podsvícení RGB na nejvyšší možnou úroveň.

Navíc tu máme i výklopné nožky s nastavením úhlu naklopení, které zaručí stabilitu na stole. Samotné RGB klávesy jsou pak osazeny spínači Content Slim Blue s dráhou spínače pouhých 2,5 mm a mohou se tak pochlubit velmi krátkým aktivačním bodem 1,2 mm s potřebným tlakem pouhých 45 gramů. To samozřejmě umožňuje bleskurychlou reakci s maximální efektivitou.

Pokud bych chtěl být hnidopich mohl bych si stěžovat maximálně na to, že klávesnice není bezdrátová. Faktem ale je, že to není něco, co vyhovuje každému, a tudíž to nemá smysl řešit.

Celkově vzato není nic, co bychom z hlediska designu mohli Thor 420 RGB vytknout, a už vůbec ne když si uvědomíte, jak skvělé funkce nabízí.

Funkce

Thor 420 RGB je narvaná funkcemi až na takovou míru, že ikdyby to byla z hlediska designu ta největší kravina, asi byste si ji i tak koupili. Není tu totiž jen standardních 12 multimediálních kláves ale i možnost záměny kláves WASD na klávesy s funkcí šipek a makra, která spustíte stiskem jediného tlačítka. V tom vám samozřejmě pomáhá propracovaný software, který vám umožňuje spravovat i RGB podsvícení. To podstatné ale je, že má klávesnice možnost zablokování klávesy Windows a přednastavené profily pro ty nejhranější pecky na trhu. Přesně tak mluvíme tu o klávesách 1 až 5 s profily FPS, CF, COD, LOL a RACE. Tyhle zkratky asi netřeba nijak představovat, klávesnice se vám po jejich stistku skvěle přizpůsobí nadé hře a vy tak budete moct provádět ještě šílenější kousky než kdy dřív (tedy klávesnice váš skill asi nezachrání, ale co my víme).

Osobně můžu říct, že miluju i přednastavené RGB osvětlení, které má 22 režimů a každý si tak přijde na své, stačí mrknout do stejného programu ve kterém nastavujete makra a vybrat si co vám vyhovuje nejvíce.

Výkon

Thor 420 RGB nabízí i z hlediska výkonu vše, co můžete potřebovat – vynikající ovládání, žádné lagy nebo problémy s odezvou ani nerozeznané stisky kláves.

Když jsem například hrál HUNT: Showdown mohl jsem se rychle vyléčit uprostřed brutální přestřelky stiskem klávesy 6 i když jsem současně ve zmatku stiskl několik dalších kláves. Za to může vybavení klávesnice technologií N-Key Rollover, což znamená že klávesnice zaregistruje všechna kliknutí bez ohledu na to, kolik kláves najednou stisknete. O jejich životnost se taky bát nemusíte, protože se pohybuje na nějakých 50 milionech kliknutí, a to už je pořádné číslo.

Verdikt

Design - 100%
Funkce - 91%
Výkon - 94%
Zpracování - 100%

96%

Naše skóre

Klávesnici Genesis Thor 420 RGB prostě nemůžeme nic vytknout z hlediska designu ani výkonu. Její použití je velmi přesné, citlivé a pohodlné, díky tomu je ideální nejen pro produktivitu, ale zejména pro hraní her, ke kterému je určena. Společnost Genesis tak předčila jakékoliv naše očekávání a tak není divu jak hodnotíme.

User Rating: Be the first one !

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button