HryNovinkyPC

Valheim už hrálo 5 milionů hráčů | Novinka

Valheim už hrálo více než 5 milionů hráčů. Tato malá survival indie hra ze studia Iron Gate z mytického světa, inspirovaného severní mytologií, vzala Steam útokem. Jednoho milionu hráčů dosáhla už týden po zveřejnění. Hra je teprve v předběžném přístupu, hráči se mají v budoucnu dočkat hromady updatů a taky třech nových biomů s třemi novými bossy.

Vývojáři tuto radostnou novinu sdělili pomocí příspěvku na Twitteru, kterým odkazují na delší článek ze Steamu. V něm děkují za podporu komunity a také shrnují dosavadní hraní Valheimu v číslech.

Hráči dohromady:

  • hráli Valheim více jak 15 000 let
  • koukali na Twitchi na gameplay Valheimu 35 milionů hodin
  • posunuli Valheim na místo 39. nejlepší hry Steamu
  • povzbudili pětičlenný tým vývojářů z Iron Gate k tomu, aby nadšeně “chodili” do práce (pracují zřejmě kvůli koroně z domu)

Pokud bude trend dál pokračovat, může mít tato hra našlápnuto ještě výše. Na Valheimu je vidět, že hra nemusí mít tři A a být produkovaná velkým studiem, aby byla úspěšná. Já sama mám na hře už přes 100 hodin a určitě plánuji hrát dál. Proto se taky můžete těšit na přísun dalších článků o této hře.


O hře Valheim

Valheim je indie survival hra inspirovaná severskou mytologií. Cílem hry je porazit monstra žijící ve Valheimu, jakési předsíně Valhally. Jen tak bude Odin spokojený a hráč se může dostat do vikingského ráje. Hra je založená na craftění, lootění a bojování s příšerami, přičemž vám v cestě do Valhally stojí několik bossů. Valheim už hrálo dohromady 5 milionů lidí. Hra je zatím v předběžném přístupu a je v ní pět z osmi plánovaných biomů. Road map pro rok 2021 naznačuje, že nový biom a boss z Mistlands dorazí už letos.

Hru si můžete koupit na Steamu. Hrát ji můžete zatím pouze na PC, ale kdo ví, v budoucnosti se možná dočká i rozšíření na konzole. O Valheimu u nás naposledy před třemi týdny psal Superlachtan, kdy už byl jednou z nejprodávanějších her na Steamu.


A co číst za další novinky?

Kristýna "Rem" Dostálová

Vypařenka, která ráda paří, čte, píše a skládá hudbu. Když nedělá nic z toho, běhá po lese v kostýmu elfa při aktivitě, které se říká LARP. Důležitým okamžikem jejího života se stal den, kdy začala pařit Skyrim. Zbytek, jak říkají, je už legendou.

Podobné články

Back to top button