NovinkyOldschoolPCPS4

Legend of Mana Remaster již v červnu! | Novinka

RPG klasika z roku 1999 od společnosti Square Enix dostává nový kabátek! Pořadově čtvrtý díl fantasy série Mana se představí se zbrusu novými speciálními efekty, herním soundtrackem a herním mechanismem. Legend of Mana je dalším z řady barevných světů herního designera Koichiho Ishii. Tenhle pán vdechl život nejcharakterističtějším postavičkám Square Enixu. Myslím, že bez přítomnosti přerostlé slepice Chocobo a ultra roztomilého křížence kočky s netopýrem Moogle, by nebyl herní svět světem. Ne náhodou si tak hra Legend of Mana našla své právoplatné čestné místo mezi legendami společnosti.

Legend of Mana je výjimečná svým unikátním stylem budování světa. Tzv. Land Make. Hráč může umísťovat jednotlivé části zvané Artefakty na prázdné čtvercové grafy na mapě podobné mřížce. Artefakty umístěné na mapě se pak stávají Lands. I když zní systém velmi podobně jako funkčnost světa v Minecraftu nenechte se mýlit. Legend od Mana má svůj svůj svět velmi propracovaný a sofistikovaný

Původní hra měla na svou dobu velmi vysoké prodeje. Do konce roku 1999 se prodalo více než 900 tisíc kopií. Ač byla lehce kritizována za svůj slabší příběh oproti minulým dílům, kompenzovala nedostatky hudebním podkladem z dílny Yoko Shimamury (Kingdom Hearts, Final Fantasy, Street Fighter II: The World Warrior).

Obrovský svět Fa’Diel v HD remasterované verzi budete moct prozkoumat už 24. června. Legend of Mana bude k dispozici pro PlayStation4, PC a Nintendo Switch.

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button