Do party pro Free to Play gamesu Legends of Runettera se připojí nový charakter. Není jím nikdo jiný než nomádská čarodějka ze Shurimy, ovládající zemní element, především skály a kameny. Mluvím tu o šampionce jménem Taliyah. Poté co procestovala celý Valoran, se vrací zpět. Pro posílení svých schopností si z League of Legends našla cestu i do Legends of Runeterra.
Legends of Runeterra
Tahle hra bude za chvíli slavit první rok od svého vydání. Vydána byla 29. dubna 2020 pro PC, Android a iOS. Na svědomí ji nemá jiné studio, než Riot Games. Digitální sběratelské karetní hry se ve světě těší veliké oblibě. Ikdyž v poslední době zájem malinko upadá, pořád je fanouškovská základna úctyhodná. To samé platí i pro ostatní hry ze stejného odvětví jako například Hearthstone. Systém hry je stejný. Hraje se 1v1 a začínáte se čtyřmi náhodně vybranými kartami ze svého balíčku. Samozřejmě je můžete vyměnit před začátkem hry, ale opět pouze náhodně. Takže zde platí stejné pravidlo jako v pokeru – Štěstí je faktor, se kterým prostě musíte počítat. Dohromady se balíček skládá ze čtyřiceti karet. A vaším úkolem je jediné. Kombinací karet připravit soupeře o všechny drahokamy. Rozhodně to stojí za vyzkoušení. A pro fanoušky League of Legends, je to skoro povinost. Hra byla dokonce nominována na mobilní hru roku na Game Awards 2020, ale bohužel cenu nezískala. To ale vůbec nevadí. U kritiků si hra vedla velice dobře.
Taliyah
Trailer nám odhaluje dostatek informací. Tou hlavní zprávou je, že Taliyah se objeví na začátku března. To už máme za pár. V traileru je také odhaleno jaké schopnosti si Taliyah do hry přinese a s čím je nejlepší ji kombinovat. Ikdyž si hráči najdou i vlastní cesty a kombinace, jak tuhle nezbednici využít na maximum. Myslíte si, že tahle křehotinká dívenka obstojí mezi zkušenými a hrůzostrašnými šampiony i zde? Co když narazí na šampiona Noxu. Nerozseká ji Darius na kousky? No uvidíme v březnu.