Novinky

Data společnosti CD Projekt Red byla prodána | Novinka

Poslední dny Vás celkem pravidelně informujeme o probíhající kauze ukradených dat společnosti CD Projekt Red. Jedná se o kauzu, kdy společnosti byla neznámou hackerskou skupinou ukradena data o hrách Zaklínač, Gwent, Cyberpunk 2077 a několik interních firemních informací. Mezi ty patří i dokumenty týkající se účetnictví, administrativy, právních vztahů, personálního oddělení atd.

Skupina útočníků poté začala CD Projekt vydírat, že pokud se s nimi sama společnost nespojí, všechna ukradená data prodají. Jelikož CDPR vydali prohlášení, že s útočníky v žádném případě jednat nebudou, po uplynutí  48 hodin se objevila informace, že všechna ukradená data budou prodána na darkwebu.

Jako důkaz, že hackeři data skutečně mají, zveřejnili kód ke hře Gwent. Cena dat byla buďto sedm miliónů dolarů okamžitě před aukcí, nebo během aukce přihazovat po půl milionu dolarů. Organizace Kela, která monitoruje darkweb oznámila, že všechna data již byla prodána. Cena zatím není známá, ale údajně padla dohoda, že pouze nakupující bude mít přístup k datům CD Projektu a další jejich distribuce neproběhne.

Nám nyní nezbývá než si počkat, co s daty nový majitel udělá. Pořádně ani nevíme, zda byly prodány pouze kódy her nebo i interní informace společnosti CD Projekt Red. Nicméně polská firma stále nezměnila své rozhodnutí a nevydala ani žádné nové prohlášení ohledně svých uniklých dat.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button