Novinky

Valve něco chystá, hlásí Newell

Jak jistě všichni víme, tak šéf Valve Gabe Newell v březnu minulého roku odjel na 10denní dovolenou na Nový Zéland. Na dovolené se ale rozhodl zůstat déle, z důvodu stále probíhající dovolené a už je tam téměř rok (ano…pokud jste milionář, tak si takové věci prostě můžete jen tak dovolit). Navíc se zdá, že čím déle tam je, tím více se mu tam líbí. V říjnu 2020 dokonce zmínil i přesunutí herního vývoje na Nový Zéland.

V novém rozhovoru pro portál 1News dokonce přiznal, že ze strany spousty zaměstnanců Valve je velký zájem o tento přesun. V plánu to však zatím není.

Úplně nechceme trhat kořeny několika rodinám, nechat je sem přijet a až se situace s pandemií zlepší, tak je zas poslat zpátky. Takže se snažíme získat lepší kontrolu nad tím, jak bude pandemie nadále probíhat a jak bude ovlivňovat náš vývoj. Tyto rozhodnutí jsou pro nás velmi důležité a nechceme je uspíšit.

E-sport turnaje

Další věcí jsou debaty o světových e-sportových turnajích, konkrétně tedy The International (Dota 2) a Rio Major (CS:GO). Ty by se podle posledních spekulací a debatách mohli také dočasně (možná i natrvalo) přesunout na Nový Zéland. Loňský ročník totiž byl přesunut a zatím stále nemáme žádné informace o nějakém přibližném termínu organizace, hlavním důvodem samozřejmě je, že v současné situaci není téměř po celém světě možné uspořádat turnaj s osobami v přímém styku… S nekonkrétními informacemi o mutacích viru a nějakém světlejším výhledu se zvládnutím pandemie je tedy přesunutí turnajů na Nový Zéland více než logické. Tam je totiž celá pandemie dle informací “pod kontrolou”.

Newell se v rozhovoru i zmínil na téma možného Half-Life 3, nebo spíše nezmínil. Nechce se o tom moc bavit. S touto nekonkrétní informací a reakcí až na hraně schizofrenie se však musíme poprat sami. Gabe potvrdil, že Valce má několik projektů ve vývoji, ale hlavně novou vlnu energie a to hlavně díky úspěchu Half-Life: Alyx.

Určitě máme ve vývoji hry, které budeme teprve oznamovat. Hrozně nás baví doručovat nové hry. Alyx byl skvělý! Je hezké být zpátky a dělat singleplayerové hry, které u nás vytvořily neskutečně dobrou náladu dělat další a lepší.

Tak co myslíte? Bude Half-Life?

MikeGuitarize

MikeGuitarze je hlavně špatný muzikant, beznadějný producent, netalentovaný skladatel, zlá osoba a ještě mnohem horší hráč. Avšak za nic se bohužel nestydí... Jeho plky a snahu o umění můžete sledovat na Twitchi, FB, nebo Instagramu. Taky somruje o kačky na nové CD na Patreonu. Toss a coin to you Mike! Jediný co má k plusu je jeho andělská krása ;-)

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button