NovinkyPCVR

The Best of Steam 2020

Co by to bylo za povánoční období, kdybychom se řádně neohlédli za uplynulým rokem? I proto společnost Valve zveřejnila The Best of Steam 2020 a my Vám z něj vybereme to nejlepší. Takže vás čeká The best of the best of…

Celkem byly zveřejněny žebříčky šesti kategorií – Nejprodávanější, Nově vydané, Nejhranější, Dokončený předběžný přístup, Virtuální realita a Pro ovladače.

Nejprodávanější

Seznam nejprodávanějších her na Steamu v roce 2020 je dále členěn do čtyř kategorií – Platina, Zlato, Stříbro a Bronz. Od nejvíce prodávaných, po ty méně nejvíce prodávané. 🙂 Jdeme na to!

Absolutně nejprodávanějšími tituly se staly hry jako Fall Guys a Red Dead Redemption 2. Dále třeba DOOM, PUBG ale i GTA V, které i po letech na trhu stále přináší vývojářům nemalé peníze. Je ovšem potřeba zmínit i Cyberpunk 2077, který i přes vydání téměř na konci roku, zaznamenal nebývalý úspěch, co se prodaných kopií týče.

Red Dead Redemption 2
GTA V

Zlatou (která je zde netradičně na druhém místě) medaili mají na krku Sea of Thieves, Dead by Daylight a The Elder Scrolls Online. To je dost nuda, takže přihodím ještě Baldur’s Gate 3, který je aktuálně v předběžném přístupu.

Baldurs Gate 3
The Elder Scrolls Online

O stříbro se dělí Black Desert Online Remastered s AC Odyssey, Hades a Stellaris. Nechybí zde ani MS Flight Simulator, FF Online, Zaklínač 3 nebo třeba Rust.

BDO: Remastered
Hades

A blížíme se do finiše. Poslední místo ovládl Skyrim a za ruku se vede s CoD Black Ops III. V závěsu pak táhnou například Stardew Valley, Half Like: Alyx, Age of Empires II: Definitive Edition, Death Stranding, Sekiro a řadu dalších.

Stardew Valley
Half Life: Alyx

Nejhranější

Jako nejhranější si představte hru, která měla v jednu chvíli více než 200 tisíc aktivních hráčů. Pokud tipujete, že by to mohl být Cyberpunk 2077, pak tipujete správně. Není ale absolutním vládcem, prvenství Polákům vyfoukly Dota 2 i Among Us. Mezi nejhranější se pak řadí i tituly jako PUBG, CS: Global Offensive nebo Life is Strange 2.

Life is Strange 2

Sto tisíc a více hráčů v jednu chvíli zabíjelo nudu u třetího Zaklínače, Rustu, Path of Exile nebo Football Manageru. Stejné množství pařanů si pak měnilo trenky u Phasmophobie.

Phamophobia

Pod sto tisíci, ale stále nad padesáti, si lebedí War Thunder, Dead by Daylight, Eternal Return, Borderlands 3, patá a šestá Civilizace a třeba i Resident Evil 3.

Eternal Return

Dokončený předběžný přístup

Zmínka o nejlepších dokončených předběžných přístupech je srdeční záležitostí. Na žebříčku (platinovém!) se umístilo Factorio, český studentský počin, jehož jsem obrovským fanouškem. Nechybí ale ani již zmíněný Hades, dále Noita nebo Torchlight III.

Factorio

Po zlatě mohou šáhnout Stormworks, Bright Memory a taky Dungeon Defenders: Awakened. Stříbro patří Blackwake, Parkasaurus a Visage.

Stormworks

Virtuální realita

O titulech pro virtuální realitu se již nedá mluvit jako o marginálních a podřadných. Z vrcholu na svoji konkurenci shlíží Skyrim VR, pod sebou vidí Half Life: Alyx, další českou chloubu Beat Sabre, Rick and Morty, Medal of Honor: Above and Beyond a též třeba Creed: Rise to Glory.

Beat Sabre
Skyrim VR

Tak! A je to! Do článku se samozřejmě nevešlo celé The Best of Steam 2020 a chcete-li si žebříček zkouknout celý, s chutí do toho!

Jarda "prank" Strejc

IT Worker • Gamer • Writer • Father

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button