NovinkyRecenzeXbox Series X

Devil May Cry 5: Special Edition | Recenze

Vypadalo to, že se pokračování Devil May Cry asi nikdy nedočkáme, vždyť DmC: Devil May Cry vyšlo už v roce 2013 … Navíc se jednalo o docela velký průser, takže by se nebylo čemu divit. Jenže to by lidi museli přestat milovat Danteho. A to se naštěstí nestalo, takže jsme v roce 2019 dostali po 6 letech pokračování, které sbíralo jedno kladné hodnocení za druhým. Následná Special Edition pro Xbox Series X, která vyšla relativně nedávno pak byla jen třešničkou na dortu.

A co, že vlastně Special Edition Devil May Cry 5 přinesla oproti původní verzi? Vylepšenou grafiku pro novou generaci konzolí samozřejmě, ale i novou hratelnou postavu Vergila a několik herních módů. Jenže kdo, že to ten Vergil vlastně je? Danteho dvojče s katanou v ruce a neuvěřitelným gameplay designem. Navíc je i neskutečně zábavnou postavou a pravděpodobně i nejvíc cool charakterem celé hry. Tedy pokud máte rádi extrémně namyšlené bastardy, kterým Vergil bezesporu je.

Je vlastně škoda, že Vergil nedostal svůj vlastní příběh. Pokud se za něj totiž rozhodnete hrát, prosekáte se celou kampaní Devil May Cry 5 bez epických cutscén či příběhu, který by vás provázel. To samozřejmě nemusí každému vadit, ale stačilo by pár nových scén, které by pomohly s kontextem a lidi by se mohli posrat od radosti.

Naštěstí Special Edition přichází ještě s něčím navíc: legendárním Dark Knight módem. Ten je samozřejmě stejný jako dřív a nabízí novou herní obtížnost již od začátku hry. V jednotlivých lokacích tak nebudete bojovat jen proti pár potvůrkám, ale rovnou proti celým hordám nepřátel. Je to brutální ale zároveň geniální doplněk, který vás donutí projít si celou kampaň ještě jednou – proč ještě jednou? Protože nováčkům, tuto obtížnost rozhodně nedoporučím.

O to víc zarazí, že i přesto, že budete doslova zahlceni horami nepřátel a speciální efekty budou lítat na všechny strany, neklesne vám počet FPS ani o píď. Výkon na novém Xbox Series X je až zarážející a hra přitom vypadá naprosto dokonale. Napomáhá tomu samozřejmě i dynamické 4K rozlišení se stabilními 60 FPS.

Celé to zní vlastně skvěle, ale jedním z hlavních kamenů úrazu byl u Devil May Cry vždy loading time samotných lokací. Je tomu tak i tady? Ne v Devil May Cry 5 Special Edition na Xbox Series X prakticky loadingy nezaznamenáte. Jsou totiž pryč v rámci sekund a tak je otázkou jestli je to způsobeno čistě výkonem konzole, nebo samotnou hrou.

Devil May Cry 5: Special Edition je definitivní verzí už tak vynikajícího akčního titulu. Z hlediska gameplaye nabízí několik nových vychytávek včetně nové hratelné postavy a několika módů (Bloody Palace, Turbo mode, Legendary Dark Knight), které hru obzvláštní natolik, že si ji budete chtít zahrát znovu a znovu.

Verdikt

Grafika - 91%
Hratelnost - 90%
Příběh - 89%
Hudba a zvuk - 90%

90%

Naše skóre

Devil May Cry 5 Special Edition vylepšuje herní zážitek z "klasické verze" na maximum a tak si hru vychutná každý fanoušek série. Pokud jste doteď DMC 5 nehráli a jste hrdými vlastníky nové generace konzolí nastal ten správný čas si hru pořídit.

User Rating: Be the first one !

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button