NovinkySeriály

Vyšel další díl The Witcher’s Bestiary | Novinky

The Witcher’s Bestiary má druhý díl. Netflix vydal další bestiářové video, ve kterém představuje nestvůry a příšery ze světa Zaklínače a srovnává je s jejich “historickou” předlohou. V jedenáctiminutovém videu se tak dozvíte více o čtyřech dalších tvorech, které Geralt v první sérii potkal. Jsou jimi bazilišek, hirikka, drak a ghoul.

The Witcher’s Bestiary je na Youtube

Note: Článek níže může obsahovat spoilery a fotky z první série Zaklínače.

Bazilišek

Jako první video popisuje vznik baziliška, kterého někteří z vás možná znají z filmu Harry Potter a Tajemná komnata. Prostí lidé označují baziliška za krále zerrikánských pustin a často si ho pletou s kuroliškem. Tvrdí, že tato bestie tak silně nenávidí vše živé, až sám její dech je jedovatý a při pohledu na ni každý zkamení. Podle legend se měl narodit z kohoutího (ne slepičího, ale kohoutího) vajíčka, které bylo oplodněné žábou.

Hirikka

Video mluví i o chování a vzhledu tvora jménem hirikka, kterého jste mohli vidět v šesté epizodě Zaklínače. Jedná se natolik ohrožený druh, že na něj ani Zaklínač nechce brát smlouvy. (Ale to nic neřeklo Eyckovi z Denesle, který na svoji výbušnost doplatil. A dobře mu tak!)

Drak

Důležitou postavou šesté epizody byl také drak Villentretenmerth (Borch, řečený Tři Kavky), který si v zaklínačském univerzu vzal jako inspiraci jak západní, tak východní podoby tohoto bájného tvora. Ve videu se také můžete doslechnout o původním významu tohoto řeckého slova (“drakon”).

Ghoul

Dříve to bývali lidé, kteří pojídali ostatní lidi. Jejich tělo a psychika se poté změní a tak mají stále hlad. Proto věčný hlad ghůla utiší jen lidské maso, nesnědené zbytky si pak schovávají ve výklencích krypt. Pokud protivníka srazí na zem, začnou ho požírat za živa. Tito zástupci z řad nekrofágů rádi trhají svoje oběti na kusy. Oproti jejich podobě v seriálu se historická podoba značně liší, což video rozebírá docela dopodrobna.

Ke konci videa The Witcher’s Bestiary je zmíněna i jedna příšera, která se měla v seriálu ukázat, ale nakonec se do první série nedostala. Kdo jí asi je?

The Witcher’s Bestiary 2

První díl bestiáře vyšel už déle jak před půl rokem. Bestiářové video má pomáhat udržet nadšení fanoušků Witchera, kteří musí kvůli koronavirové pandemii čekat na další sérii déle.

Tak šťastné a vypařené!

Kristýna "Rem" Dostálová

Vypařenka, která ráda paří, čte, píše a skládá hudbu. Když nedělá nic z toho, běhá po lese v kostýmu elfa při aktivitě, které se říká LARP. Důležitým okamžikem jejího života se stal den, kdy začala pařit Skyrim. Zbytek, jak říkají, je už legendou.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button