ExkluzivněKnihyMeet The TeamNovinkyTéma dne

Oblíbená kniha | Meet the Team #1

Prostřednictvím Meet the Team se můžete dovědět něco ze zákulisí redakce. Jaké jsou záliby redaktorů? Jaký herní žánr mají rádi. Co dělají kromě toho, že pro vás píšou články? Vše se dozvíte v této nové rubrice.

Hned v prvním díle se podíváme na vrub zálibě v čtení knih. V redakci jsou knihomolové, kteří usínají mezi stránkami, ale také knižní amatéři, kteří přečetli všehovšudy pár knih v životě a knihy používají jako podnos. 😀 Jaká je tedy naše nejoblíbenější kniha? První na kterou si vzpomeneme?

Lukáš “Ghostonex” Haládik | Norské Dřevo

Nejoblíbenější kniha? Co to je za hloupou otázku? Nic takového neexistuje, ale když už vybírat musím, tak první mě napadnou hned dvě. Norské dřevo a Na jih od hranic na západ od slunce od Haruki Murakami. Obě dvě přesně vystihují nějakou část mě samého. Ať už je to styl pohřbu, který si přeju nebo Hadžimova trpělivost, která mi tolik chybí. Můj sen je totiž podívat se do Japonska na místa, která znám z těchto knih.

Jan Kőrmendy | Tohle bude těžké …

Aneb vybrat jednu knihu je pro mě prakticky nemožné. Od dětství jsem vášnivý čtenář a mám za sebou aktuálně něco přes 1600 titulů, do kterých nepočítám x trilionu comicsů, mangy a dalších literárních děl. Jop jsem tak trochu knihomol… Asi tedy chápete, že vybrat jen jednu knihu, je opravdu nemožné a tak tu zmíním aspoň dvě. Dvě knihy které mě ovlivnily nejvíce, dvě knihy které mi nějak změnily život.

Tou první je Desátý stupeň sira Arthura C. Clarka a Mika McQuaye, jenž razantně ovlivnila moje další zaměření na sci-fi a fantasy literaturu. Román Desátý stupeň je totiž sci-fi které se zaměřuje na blízkou budoucnost našeho světa. Ta je plná náboženských, rasových ale i politických sporů bránících jeho záchraně a ve výsledku tak značně odráží naši aktuální realitu. Možná, že právě to, že kniha popisuje vše tak reálně, živě a futuristicky je to, proč mě tak upoutala i přesto, že jsem byl ještě puberťák, který nevěděl nic o světě.

Druhou knihou jenž ovlivnila můj už tak vřelý vztah k fantasy a sci-fi literatuře byla kniha Dobrák ze série Cesta Krve. Ano kniha naší české modly, boha a zároveň nejtajemnějšího autora Jiřího Kulhánka. Byla to vlastně první kniha, která mi ukázala, že naši čeští a slovenští autoři píšou mnohdy lépe než jakákoliv zahraniční celebrita. Já vím, já vím někteří z vás mě budou chtít ukamenovat za tyto hříšné myšlenky a názory, ale na tom faktu to nic nemění.

Dobrák je prostě jedno z nejlepších urban sci-fi jaké jsem kdy četl a dokázalo mě přesvědčit, že tu máme i další esa jako je František Kotleta (Leoš Kyša), Miroslav Žamboch, Jiří Pavlovský, Vladimír Šlechta, Juraj Červenák, Štěpán Kopřiva, Oskar Fuchs, Petra Neomillnerová, Martin Moudrý, Míla Linc, Kristýna Sněgoňová či Robert Fabián. Ti všichni stojí za vaši pozornost a knihy nikoho z nich, byste si neměli nechat ujít.

Gabriela “Inie” Hudec | Nikdykde

A umíte číst za chůze? Neříkám, že to není občas o držku, ale když potřebujete dočíst kapitolu, naučíte se to. Knihy jsou světem, ve kterém se ráda schovávám. Nejraději ze všeho však utíkám do fantastických myšlenkových pochodů Neila Gaimana, který dal Londýnskému undergroundu úplně jiný rozměr. Věřte nebo ne, po přečtení Nikdykde se budete na klíčovou dírku dívat navždycky jinak.

Klára Kropáčková | Básníci a pohádky

Když se mě někdo zeptá, jaká je moje oblíbená kniha, tak ho čeká několikahodinová přednáška a interaktivní powerpoint prezentace. Pokusím se to ale zkrátit, že jste to vy…

Největší srdcovkou pro mě asi navždy zůstanou Děti z Bullerbynu.Jo chápu, není to ta cool věc, co byste čekali od videoherního redaktora, ale je to kniha, která mě naučila milovat literaturu. Škola mě naučila milovat prokleté básníky a jejich temná, občas groteskní díla, fascinuje mě jejich neúnavná rebelie a ten fakt, že dokáží najít krásu ve zdánlivě odporných věcech. Nejvíc mě ale ovlivnila kniha Příběh služebnice, ve které je zároveň dystopie a temná budoucnost ženského pohlaví.Věděli jste, že se Margaret Atwood mimo jiné inspirovala v komunistickém Československu?

Nemohla bych odejít z editoru s klidným svědomím, kdybych nezmínila mého oblíbeného Stopařova průvodce po Galaxii, Farmu zvířat od Orwella a Ostrov doktora Moreaua od Wellse.

Kristina “Speedy” González | Nedokážu si vybrat jen jednu

Už do malička jsem velký čtenář. Průkazku do knihovny mám od svých 5 let. Tenkrát jsem si jen vybírala a četl mi táta, aby si procvičil češtinu. Obecně čtu fantasy, horor a trochu i sci-fi a moje oblíbená kniha se mění podle nálady. Zbožňuju Temnou Věž od Stephena Kinga, skoro všechny knihy od Terryhho Pratchetta, Pána Prstenů, Narnii, Kolo času, knihy a komiksy od Neila Gaimana, veškeré knihy a komiksy o Geraltovi a knihy o různých mytologiích. Ale kdybyste mi dali pistoli k hlavě, tak zrovna teď bych řekla Dobrá znamení. Je to vtipné a laskavé, skvělé spojení Gaimana s Pratchettem. Avšak za týden se ta moje odpověď může změnit.

Dalibor Zvoník | Zaklínač

Ať to máte autentické pusťte si ke čtení následujících řádků tento odkaz: The Witcher 3: Wild Hunt – Kaer Morhen Extended.  😀

Bez mučení se přiznám, že jsem zástupce ” knižních ignorantů”. V životě jsem přečetl jen pár desítek knih. Zato jsou knihy, které čtu opakovaně a pořád dokola. Na první místo mého pomyslného žebříčku musím (nečekaně) zařadit knižní sérii Zaklínač od spisovatele Andrzeje Sapkowského.

Nedokážu se rozhodnout, který díl bych zařadil mezi své nejoblíbenější. Mám rád jak povídkové knihy, tak ságu o Geraltovi a Ciri. Mezi mé nejoblíbenější povídky patří: Meč osudu (první skutečné setkání Geralta s Ciri v lese Brokilonu), Věčný oheň (vtipná povídka o dopplerovi Dudu, nebo spíše Dudu Biberveldtovi z Rdestové Loučky), Zrnko pravdy (Geralt je hostem v domácnosti zakletého Nivellena) a Trochu se obětovat (Variace na pohádku Malá mořská víla. Kde pan “Gerard” potkává Očko – pannu Essi Daven). Vlastně by bylo asi jednodušší napsat, kterou povídku rád nemám, protože žádná taková není.

Kdybych měl vybrat nejoblíbenější díl ze ságy o Geraltovi a Ciri, nejspíše bych zvolil hned první díl Krev Elfů (miluju zážitky Ciri na Kaer Morhen a následnou cestu do svatyně Melitelé a učení se kouzelnickému řemeslu pod taktovkou Yennefer). Ale jak říkám, mám rád všechny díly a je pro mě těžké se rozhodnout. Další knihy co čtu opakovaně jsou série Metro (Dmitry Glukhovsky), Harry Potter (J. K. Rowling), Hra o trůny ( George R. R. Martin), Pán Prstenů (J. R. R. Tolkien) a všechny díly knih od Thomase Harrise z cyklu Hannibal.

Tak to byly naše oblíbené knihy, v příštím díle Meet the Team vám prozradíme nejočekávanější hry redakce Gamesmag.cz.

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button