NovinkyPCPS4Téma dneXbox One

Hrátky s dinosaury

Před miliony let Zemi vládly prehistoričtí praještěři. Moudří lidé, kterým se povedlo otevřít své vnitřní třetí oko, tvrdí, že naší planetě vládnou dodnes ve formě rasy Reptiliánů společně s ilumináty… ale to teď ponechme stranou. Dinosauři jsou zkrátka velmi inspirativní a oblíbené téma. Není tedy divu, že je to už bezmála 30 let, co se dinoušové v různých podobách objevují ve videohrách. Ale jak je to s nimi v současnosti? Pro všechny fandy obživlých fosilií jsme si proto připravili přehled současných her, které se točí kolem našich (ne)vyhynulých vládců planety.

Second Extinction

O Second Extinction jsme už toho napsali spoustu. Tato post-apokalyptická multiplayerová střílečka se zmutovanými dinosaury, která je zatím v early accessu, se pořád úspěšně vyvíjí a rozšiřuje. Ve hře patříte k týmu vojáků, kteří mají jen jeden úkol. Dobýt zpět planetu Zemi a přitom pozabíjet co největší množství přemnožených dinosauřích mutantů. Krvavou ještěrčí lázeň si můžete dopřát na Xboxu One, Xboxu X (S) series a také na Steamu.

Pokud máte masakrování přerostlých ještěrek hodně rádi a nevadí vám starší grafika, tak se ještě poohlédněte po herní sérii Dino Crisis a Turok. Napětí, velké bouchačky a krvelačné bestie zaručeny.

ARK: Survival Evolved

Někomu může likvidování dinoušů přijít líto, protože, přiznejme si to na rovinu, je raději chceme mít jako cool mazlíky. Tvůrci survival hry ARK to dobře vědí, a proto vytvořili celý virtuální svět plný dinosaurů a jiné havěti. Ve hře lovíte a (samozřejmě) ochočujete místní faunu, na které můžete posléze jezdit(!) a dále ji rozmnožovat. Hra nabízí i další aktivity jako stavění základny, výroby zbraní, shánění materiálu atd., ale koho to zajímá, když můžete venčit T-rexe. Venčit diny můžete na PC, Macu, Linuxu, Playstationu 4, Xboxu One, Nintendu Switch a dokonce i na Androidu.

Jurassic World Evolution

U chování dinosaurů ještě chvíli zůstaneme. V Jurrasic World Evolution na tom můžete postavit velký byznys. Jedná se o propracovaný simulátor inspirovaný filmem Jurský svět z roku 2015. Z hlediska simulátoru se v podstatě jedná pořád o to samé – vylepšený Zoo Tycoon ale s dinosaury. Stavíte výběhy, atrakce a občerstvení pro návštěvníky a pokud budete chtít, tak ze samotných návštěvníků můžete taky udělat občerstvení. Z naspořených peněz pak můžete financovat bláznivé klonování různých druhů dinosaurů. Dinosauří byznys můžete rozjet na PC, Playstationu 4, Xboxu One a Nintendu Switch.

Pokud byste chtěli něco více family friendly, tak omrkněte akční adventuru Lego Jurassic World, což je skvělá kombinace dinosaurů, jurské filmové franšízy a kostiček.

Anebo budovatelskou hru Parkasaurus, která je hodně podobná Jurrasic World Evolution jen je mnohem roztomilejší a barevnější.

Posuďte sami:

Saurian – život dinosaurů

Jistě se mezi dino nadšenci najdou i tací, kteří by si rádi zahráli v kůži dinosaura. Pro takové hráče tu je Saurian – dinosauří survival simulátor, který je navíc vědecky přesný. Svého dinosaura budete provázet od vejce až po stáří a snažit se co nejefektivněji přežít. Hra je zatím v early accessu a jde momentálně hrát jen za dva dinosauří druhy. Nicméně hotová hra by jich měla mít až šest mezi nimi bude i Triceratops a Tyrannosaurus. Život v křídě si můžete vyzkoušet na PC, Macu a Linuxu.

Dinosaur Fossil Hunter

Dinosaur Fossil Hunter je také simulátor. Na rozdíl od simulování života praještěrů se zabývá jejich “posmrtným životem”. Hrajete za paleontologa, který prozkoumává bohaté naleziště fosilií. K dispozici má plnou výbavu a pořádný terénní vůz. Paleontologické činnosti se zdají být věrně ztvárněné. Na pozadí vědeckého bádání se odvíjí příběh. O čem? To se budete muset nechat překvapit. Hra má před sebou ještě dlouhou cestu. Zatím je venku jen začátek hry Dinosaur Fossil Hunter: Prologue, který je na Steamu zdarma ke stažení.

Bonusový dinosaurus

Na závěr musíme zmínit absolutní legendu! Hrdinu, jenž se objeví vždy, když je je nejhůř – když nejde internet. Kámoše do nepohody Google Chrome dinouše.

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button