KnihyNovinkyRecenze

Morganina pomsta je sladká | Recenze

Příběhy Impéria je ryze česká hra na hrdiny z viktoriánského Londýna. Prolínají se v ní fantasy prvky i něco ze steampunku. Jako druhá komiksová kniha pak vyšla Morganina Pomsta. Tentokrát o prolínání artušovských legend a mocichtivé Morganě. Podívali jsme se blíž jak se komiks povedl.

Předně musím říct, že mě příjemně překvapilo, že i když Příběhy impéria nehraju, vůbec mi to nevadilo. Příběh odsýpal a bavil jsem se. Ostatně na konci knihy se o hře dozvíte více a láká vás komiksem do tohoto světa plného intrik i kouzel. Tohle spojení se mi líbí hlavně proto, že svět není nijak komplikovaný a musí být tedy jednoduché se do hry dostat.

Příběh sleduje mladého Williama, který dostal úkol vyřešit roztržky ve Férii na hranici s Anglií. Jenže co čert nechtěl, drak uvězněný ve své pradávné izolaci unikne a změní Londýn na spáleniště. William se musí pokusit zachránit Londýn s pomocí nečekaných přátel. Jestli se mu to podaří, vám neprozradím. Ale můžu vám prozradit, že cesta není lehká a náš hrdina se potká se spoustou různých záhad, které nejdřív musí pochopit aby se mohl postavit pradávné hrůze ve formě draka.

Připravte se na pořádnou akci, protože elfové si nenechají nic líbit a automatoni jsou připravení vždy. O boj tu není nouze. A i přesto, že William není žádné ořezávátko, bude muset vytáhnout nějaké triky z rukávu aby Londýn nezmizel z mapy na dobro. Příběh je plný napětí a řeší i to jak k celé situaci došlo. Merlin to rád vysvětlí v jedné bezvadné kapitole. Dočkáte se tu i proměny ve zvířata a jiná kouzla. Dostal jsem dokonce i chuť si Příběhy Impéria zahrát. A to je asi správně 😀

Autoři si jinak drží konzistentní styl kresby, který nemusí sednout každému, hlavně v ději. Je to takový ten skicový roztřepaný styl, ale některé panely jsou fakt povedené. Doprovodné obrázky ke kapitolám i jiné detaily jsou zase přesně styl, který se mi líbí. Styl psaní mi vyhovuje, možná bych někde přiložil víc textu, ale to bude tím, že mám rád text i v komiksech.

Díky nakladatelství Mytago za recenzní výtisk. Můžete se na jejich knihy a hlavně hry mrknout na https://www.mytago.cz/

Verdikt

Příběh - 80%
Postavy - 70%
Styl Psaní - 80%
Ilustrace - 80%

78%

Naše Skóre

Morganina pomsta mě překvapila. Nejen tím jak je postavený příběh, ale i kresbou a zpracováním. Celobravený komiks z české dílny je prostě pecka.

User Rating: Be the first one !

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button