IndieNovinkyPC

Vydejte se za husity ve hře 1428: Shadows over Silesia

Píše se rok 1428. České země jsou zmítané náboženskou válkou, kazatelé po celé zemi v očekávání vyhlíží konec světa a husité vpadají do Slezska. Nové historické RPG 1428: Shadows over Silesia od českého vývojářského studia KUBI Games vás toto složité období nechá zažít na vlastní kůži.

Ve hře budete především řešit různé hádanky a rébusy, které si vývojáři pochvalují jako opravdu náročné. Některé z nich půjde vyřešit vícero způsoby, k zapotřebí přitom bude nutné využívat okolního prostředí.

Většina navštívených míst bude reálných. Uvidíme tak třeba Třemešnou, Nisu, klášter v Břehu nebo hrad Rabesberg. 1428: Shadows over Silesia potěší nejen historické nadšence, ale i čtenáře. Hra je inspirována známou Husitskou trilogií do autora Andrzeje Sapkowského. Shadows over Silesia nebude mít s knihami společnou jen dobu a místo. Bude mít také i fantasy prvky jako jsou různé nadpřirozené bytosti a kouzla. Konfrontace s nepřáteli budou probíhat stylem vyhnutí se plížením nebo otevřeným soubojem, který bude založen na jednoduchém princip, nicméně bude podle vývojářů vyžadovat trochu cviku.

Ještě máme pro české hráče jednu milou zprávu. Hra bude mít i český dabing zajištěný dabingovým studiem Fénix ProDabing.

Datum vydání zatím známé není. Podle informací to vypadá na přelom roku 2021/2022. Hra by měla vyjít na Steamu.

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button