Novinky HWRecenze HWTéma dne

Ultralehká myš Xenon 800 je tady!

Trend ultralehkých myší odstartovala společnost Finalmouse už v roce 2018 a od té doby jsme mohli vidět řadu zajímavých pokusů od společností jako Glourious, Endgame Gear, Cooler Master a mnoha dalších. Dnes se spolu tedy podíváme na jeden z oněch pokusů jímž je Xenon 800 od společnosti Genesis s ergonomickým designem, senzorem PMW 3389, RGB PRISMO a měkkým látkovým kabelem – to vše s cenou do 1200,- Kč – jedná se tak o nejlepší ultralehkou myš v dané ceně?!

Design

Ti kteří nás sledují již delší dobu vědí, že společnost Genesis v našich končinách zatím nepatří mezi ty nejznámější, ale to se rychle mění díky jejich přístupu “vysoká kvalita za rozumnou cenu”. A ne jinak je tomu u Xenon 800 – 8 tlačítkové myšce s atypickým hexagonovým designem.

Myška je tak díky němu opravdu ultralehká a váží pouhých 58 gramů, což z ní dělá jednu z nejlehčích myší na trhu. Není se ale čemu divit, když je povrch perforován hexagonovými děrami po celém těle myši, včetně vrchního krytu. Dané váhy Genesis dosáhl i díky skvěle zvolené velikosti myši která odpovídá dnešnímu standardu se 120 mm délky, 66 mm šířky a 43 mm výšky.

Tohle vše dělá z Xenon 800 jednu z pro mě nejpohodlnějších ergonomických myší, jakou jsem kdy držel. A to jsem hrál i s MAD CATZ R.A.T. S3 či RAZER DeathAdder … Genesis prostě našlo perfektní rovnováhu mezi velikostí, tvarem i rozmístěním tlačítek. A i přesto, že tohle jsou víceméně ty nejdůležitější prvky k designu neodmyslitelně patří i vysoce kvalitní teflonové ližiny (náhradní najdete v balení), extrémně flexibilní plátěný kabel a RGB podsvícení jenž z tohohle kousku dělají něco speciálního nejen na pohled.

Jenže ne každému vyhovuje hexagonový design a až příliš nízká váha myši a tak si můžete říct, že to není nic pro vás. Opak je ale pravdou, Genesis totiž myslel i na tohle a do balení myši přidal i náhradní plný vrchní kryt (ano přesně tak jde vyměnit a tudíž myš i lépe vyčistíte) a magnetické závaží! To je rozděleno na 12 samostatných částí z nichž každá váží 1,75 gramů což je ve výsledku až 21 gramů navíc.

Výkon a životnost

Pod “kapotou” Xenon 800 se ukrývá jeden z nejlepších senzorů PMW 3389 jenž podporuje až 16 000 DPI, má akceleraci 50G a tracking speed 400 IPS! Z hlediska běžného uživatele i profi hráče to znamená dokonalou odezvu, vysokou přesnost a preciznost v každé hře, kterou plánujete hrát. K tomu ale potřebujete i kvalitní tlačítka jenž něco vydrží a tak tu máme tlačítka OMRON s životností 20 000 000 kliknutí zaručenou kvalitní Japonskou výrobou.

Hraní s touhle myší je pak čirá radost ve všech střílečkách, battle royale hrách a prakticky všem co vyžaduje rychlé a přesné reflexy. Osobně jsem myš otestoval v HUNT: Showdown, Hyper Scape či Call of Duty: Warzone a můžu říct, že jsem tak dobrý pocit z reakcí myši už dlouho neměl. Senzor prostě funguje tak jak byste čekali, ližiny z teflonu umožňují maximální skluz a DPI tlačítko ukryté na vrchní straně myši je vždy po ruce když ho potřebujete.

To vše můžete navíc doplnit díky využití přiloženého software. Jako spousta dalších výrobců i Genesis dodává specifický software pro každý výrobek a Xenon 800 není výjimkou. Najdete v něm standardní nastavení myši umožňující změnu funkcí jednotlivých tlačítek, nastavení DPI, RGB podsvícení s 9 možnými nastaveními, ale i pokročilá makra a citlivost tlačítek, kolečka a další serepetičky.

Verdikt

Zpracování - 95%
Design - 90%
Výkon a životnost - 99%

95%

Naše skóre

Společnost Genesis opět dokázala, že právem získává čím dál lepší pozici na trhu a že si zaslouží pozornost všech hráčů, kteří hledají kvalitu za rozumnou cenu. Xenon 800 je myš určená pro všechny fanoušky FPS her, ale i dalších projektů.

User Rating: 5 ( 1 votes)

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button