Dojmy z hraníMobileNovinkyPC

V4, nový počin od NEXONU

V4 je mladá MMORPG open world hříčka, která podporuje cross platform. Hrát můžete na mobilu nebo na PC, ale není žádným tajemstvím, že je hra vyvíjena primárně na mobilní zařízení. Hned na začátku si klasicky vyberete server, jednu ze šesti class a jste připraveni hrát.

Předem však varuji všechny co nemají rádi klasické mobilní MMORPG, ve kterém vlastně neovládáte postavu, ale jen se díváte jak váš charakter plní questy na auto play. Tahle hra totiž není jiná. Prakticky se liší jen v akční kameře, která udělá repetetivní kombat alespoň trochu zajímavou záležitostí na koukání.

Titul V4 navíc nepřináší nic moc nového do žánru, budete si různými způsoby vylepšovat itemy a schopnosti. Ve hře jsou taky mazlíčci a zvířata na, kterých se budete dopravovat z místa na místo a jak už to tak u podobných free to play her bývá můžete tyto dobroty dlouze grindovat nebo zaplatíte z vašeho bankovního účtu a na tom obřím tučňákovi se můžete projet ihned.

V4 navíc trpí na mobilních zařízeních mnoha problémy. Hra totiž neustále crashuje. Mě osobně hra padala přibližně jednou za 15 minut, což je i hlavním důvodem špatných recenzí na google play. Pokud si tedy chcete hru užít doporučuji hrát na vašem PC. Nestane se vám pak třeba, že charakterům přestane fungovat dabing v polovině věty a vy si tak budete muset číst titulky. Příběh hry je pak pro mě samotného dost nudný, postavy se občas chovají jak pětileté děti a je toho vlastně víc špatného, než dobrého. Takže doporučuji ignorovat i příběh a spíše se věnovat grindu. PC verzi hry bych také doporučil i kvůli grafice. Na to, že je to MMO totiž vypadá nádherně. To samé ale nemohu říci o mobilní verzi. Tam je totiž vzhled bolestivě průměrný a shazuje tak hru o další příčky.

Nesuďme ale předčasně, přecejen jsou to první dojmy z hraní po pár hodinách na mobilu. Uvidíme jak na tom bude verze pro PC, na kterou vám přineseme plnohodnotnou recenzi již brzy.

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button