Dojmy z hraníNovinkyPC

Mortal Shell Beta dojmy – budoucnost soulslike.

Mortal Shell je nová hra od Cold Symmetry. Na nic si nehraje a hned poznáte, že je to další soulslike. Dokonce tak moc soulslike, že i UIčko v loading screenu a zvuky se podobají. Jestli je to špatně nebo ne, to se uvidí.

Od začátku na mě všechno řvalo – Dark Souls. Nic moc nevysvětlují, všechno je kryptické až za roh. Dokonce tutoriál je stejně blbě nezáživný jako v Dark Souls. Slabý útok, silný útok, úhyb – same old same old. Změna přišla v momentě Hardened stavu. Pěkná mechanika simulující štít bez nutnosti obětovat útok, můžete se totiž zkamenět kdy chcete pokud máte nabito. Nabíjí se to rychle a samo. Jinak se nic moc zvláštního neděje dokud se nedostanete do hry.

Mors imminens dominus magnus est.

V první lokaci už to všechno sviští jinak. Pořád to na mě řve Dark Souls, ale počítám, že to byl účel, tak to nechám být. Boj je těžkopádný, aspoň co se týče prvního shellu. Chce to zvyk. Nicméně je to pecka, když se do toho dostanete a šviháte kolem sebe mečem jako Aragorn. Zajímavá je mechanika dvojí smrti, kdy při první vás to vyhodí z shellu a máte možnost buď v klidu pozabíjet nepřátele a nezhebnout u toho nebo si naskočit do těla s obnoveným zdravím. Při druhém vyhození už umíráte a hurá zpátky pro dušičky – totiž tar či jak se tomu nadává.

Stejně jako u jiných soulslike – prozkoumávání je základ. Zkoušejte všechno všude. Kupujte a vylepšujte všechno. Nikdy nevíte na co se to bude hodit. po nějakém čase se dostanete dál a znalosti a čtení popisku předmětů se bude hodit. Tady totiž musíte věc použít abyste věděli na co je. Chytré, že? V druhé lokaci se zvedá obtížnost dost strmě, což podle mě nováčky odradí ještě víc než sekiro. Uvidíme, jak to dopadne.

Celkově je tahla beta povedená ukázka toho, že dema jsou potřeba. Teď už nikdo nemusí tápat jestli je mortal shell pecka nebo ne. An bude to pecka a budeme brečet společně. Ještě, že máme zásobu čokolády a ramínko na vyplakání. Tohle bude krutý.

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button